V poslednom kole základnej časti jednoznačné víťazstvo HC Bratislava.

Debakel si na rozlúčku odniesli hokejisti Senice.

V záverečnom 18.kole II. hokejovej ligy privítali hokejisti HC Bratislava súpera zo Senice. Diváci boli svedkami vynikajúceho stretnutia najmä zo strany domácich. Seničania svojou dôraznou hrou takisto prispeli k dobrému stretnutiu.

18.Kolo II. hokejová liga, 21.1.2017.

Góly a asistencie: 7 Gron (Haring, Jastrabík), 21 Haring (Filo, Jastrabík), 25 Haring(Filo,Vintr), 53Krajč (Veber, Kovačič), 57 Gron (Jastrabík, Haring)

Vylúčení: 5:4 na dve minúty, navyše 9 (Lisoň) 2+10+10 DKZ nešportové správanie, presilové hry1:0, oslabenia 0:0, počet striel: 36:23

Rozhodovali: Valko-Meravý-Kovalík

Zostavy: HC Bratislava – Neumann,Bednarič, Čech, Ernst, Filo, Furdek, Galis, Gron, Guoth, Haring, Hruška, Jastrabík, Javorek, Klein, Kovačič,Krajč, Lisoň, Palkovič, Sčepko, Veber, Vintr

HK91 Senica – Lukáč, Čech, Daniel, Dolinajec, Fian, Jamárik, Klíma, Konečný, Krumpál, Kucbel, Pavlík Plánka, Štefanka, Szalva, Tóth, Volek, Záhumenský, Záviš.

Diváci, ktorí si našli cestu na Zimný štadión Vladimíra Dzurilu videli solídne stretnutie z oboch strán. Úvodom ako by sa obidve mužstvá rozbiehali a dostávali sa do prevádzkovej teploty. Proti gólom boli obaja brankári. Na domácej strane vynikajúco chytajúci Neumann, ktorý vyburcoval hosťujúceho Lukáča k rovnanému výkonu.

Čaro hosťujúcej brány odklial nestarnúci Gron, ktorého formácia  s Haringom a Jastrabíkom fungovala dokonale a dostal domácich do vedenia.

Bratislavskí hokejisti mali ideálnu možnosť navýšiť svoje vedenie už o tri minúty, kedy na trestnej lavici sedel hosťujúci  Záhumenský, ale domáci boli v tejto presilovke bezzubí a nedokázali skórovať.

V druhej polovici prvej tretiny  Bratislavčania pridali na dôraze a vypracovali si niekoľko solídnych šancí na skórovanie. Napriek tomu sa im nepodarilo navýšiť svoje vedenie. Úvodné dejstvo teda skončilo najtesnejším výsledkom pre domácich.

V druhej dvadsať minútovke hráči HC začali poriadne z ostra. V dvadsiatej prvej minúte po ideálnych prihrávkach Jastrabíka a Fila svoj nájazd rutinérsky zakončil Haring a  zvýšil na 2 : 0. O necelé štyri minúty sa skóre opäť menilo a do čierneho trafil opäť Haring. Asistenciu si pripísal rovnako dobre hrajúci Vintr.

V polovičke druhej tretiny sa na ľade diali veci, keď na lavici hanby sedel Ernst, hostia presilovku nevyužili. Domáci sa nebáli zaútočiť aj vo vlastnom oslabení, ale brankár hostí aj so šťastím dokázal prikryť puk po strelách brániacej sa štvorice. Hokejisti z hlavného mesta skvelou hrou v oslabení korunovali svoju prevahu. V následných minútach sa o slovo prihlásil hlavný rozhodca. Mierne pustil hru (poznámka redaktora) a k niektorým zákrokom zo strany hostí bol benevolentný. To nahnevalo hráča domácich Mareka Lisoňa, ktorý chcel v obrannom pásme „dohrať“ hráča hostí. Ten sa mu však vyhol a Lisoň na miesto do hráča buchol do mantinelu. To ešte znásobilo jeho frustráciu a o niekoľko sekúnd sa hosťujúci hráč po krosčeku ocitol znova na ľade. To už pozornosti hlavného rozhodcu neušlo a Lisoň si vyslúžil nielen trest za údery, ale pri odchode na lavicu hanby si neodpustil pár štipľavých poznámok na adresu arbitra, ktorý nelenil a udelil Lisoňovi osobný trest a trest do konca stretnutia za nešportové správanie.

Po týchto udalostiach nasledovalo počas hry viacero tvrdých stretov, ktoré sa na šťastie zaobišli bez zranenia na oboch stranách.

Hektickú druhú tretinu domáci zvládli a po štyridsiatich minútach odchádzali do kabíny s trojgólovým vedením.

V záverečnom dejstve sa zápas prakticky dohrával, avšak obe mužstvá neupustili zo svojho nasadenia. Gólové skóre sa menilo už iba dvakrát, keď sa v rozpätí 53. a 57. minúty dokázali presadiť Krajč a opäť Gron, ktorý  otváral a aj uzatváral gólový sled tohto stretnutia.

Hokejisti HC Bratislava sa teda so základnou časťou rozlúčili víťazne a po 18-tich kolách skončili na druhom mieste. Domácich môže tešiť aj fakt, že okrem dobre zvládnutého stretnutia si čisté konto udržala aj opora domácich Vladimír Neumann.

Tieto fakty sú azda najlepšou pozvánkou na stretnutia play-off, ktoré začnú už o sedem dní. Naši chlapci sa v prvom kole predstavia na ľade Prievidze. Postupuje tím, ktorý bude mať na svojom konte dve víťazné stretnutia.

Ďakujeme Vám naši fanúšikovia za Vašu priazeň počas základnej časti a pevne veríme, že nás prídete podporiť aj v najnáročnejšej časti sezóny. Tešíme sa na Vás !

Boris Záhumenský (HK 91 Senica ) : Myslím si, že viac ako 50 minút sme boli vyrovnaným súperom. Moji chlapci v tomto zápase obstáli dobre a predviedli sme to, na čo sme mali. Ak mám zhodnotiť celý priebeh základnej časti, tento tím sme skladali 3 týždne pred štartom súťaže. Takže sa od tohto môžeme iba odraziť a stavať na tom. Pevne verím, že v ďalších sezónach to bude už iba lepšie.

Andrej Bednarič  (HC Bratislava) : Pre mňa osobne to bol  náročný zápas, nakoľko som nastúpil po dlhšej pauze, lebo som  bol operovaný. S pribúdajúcim časom to však bolo lepšie a lepšie. Našim fanúšikom môžem sľúbiť, že na zápasy play – off sa pripravíme ešte lepšie ako na základnú časť a ideme na to prvé miesto.

Autor : Matej Čalfa