16300447_1915583288728173_431613333061937839_o

Do vyraďovacej časti sme vstúpili víťazne.

Prievidzu sme na jej ľade porazili 4:2.Už túto sobotu 4.2.2017 môžeme rozhodnúť o postupe do ďalšieho kola.

Pre HC Bratislava nastala najdôležitejšia časť sezóny. V sobotu 28.1.2017 sa bratislavskí hokejisti predstavili na ľade Prievidze, ktorú v ťažkom zápase porazili 4:2.

HC Prievidza – HC Bratislava 2:4(1:1,1:1,0:2)

1. kolo play-off, II. hokejovej ligy 28.1.2017.

Zostavy :

Góly a asistencie: 15 Kaikl (Hús, Pánis), 39 (Pánis, Kaikl, Bátora) – 17Horský (Haring),  30 (Haring, Horský, Palkovič), 54 Haring (Horský, Palkovič), 59 Horský (Hruška, Haring).

Vylúčení  4:6, navyše 81(Kovalík-Prievidza) 10min. osobný trest napadnutie hlavy a krku, Presilovky: 2:0, Oslabenia: 0.0, počet striel  42:34

Rozhodovali: Lesay-Krajčík-Frimmel.

Zostavy  Prievidza: Belák – Bátora, Beňadik, Ďuriš, Hegli, Holúbek, Humaj, Hús, Kaikl, Kováč, Kovalík, Krško, Mečiar, Mendel, Mjartan, Pánis.D, Pánis,M, Paulík, Súder, Uhliar, Važan.

HC Bratislava: Neumann – Bednarič, Ernst, Furdek, Galis, Guoth, Haring, Horský, Hruška, Jastrabík, Javorek, Klein, Kovačič, Krajč, Palkovič, Ščepko, Vintr.

Základná časť je za nami a dalo by sa povedať, že sa začala nová súťaž. Ašpirant na postup, hokejisti HC Bratislava, sa predstavili na ľade konkurenta z Prievidze, ktorý po základnej časti obsadil siedmu pozíciu.

Play- off sa hrá na 2 víťazné stretnutia a tak od prvých sekúnd bolo o čo hrať aj v Prievidzi.

V úvodnom  dejstve oba tímy začali veľmi pozorne a obaja rivali boli dobre korčuliarsky pripravení. Obraz úvodnej časti hry sa niesol v duchu pozorného stráženia obranného pásma z oboch strán. Paradoxom prvej tretiny boli časté zakázané uvoľnenia, avšak ak sa jedno z mužstiev dostalo do šance, stroskotalo na výborne chytajúcich gólmanoch. V 14. minúte si 2 minúty za sekanie odpykal bratislavský Krajč a domáci ponúknutú výhodu neodmietli. Presadil sa domáci Kajkl, ktorý po prihrávkach od svojich spoluhráčov ideálne trafil puk a nemal problém s otvorením skóre. Po inkasovanom góle hráči hostí zapli vyšší rýchlostný stupeň a hra sa presunula pred brankára Prievidze. Haring v obrannom pásme prebral puk, posunul ho výborne hrajúcemu Horskému a ten strelou z ľavého kruhu prekvapil Beláka. V závere sa domáci mohli dostať do vedenia, ale Neumann v bránke hostí efektne vyškrabol puk hokejkou spred bránkovej čiary. V závere si ešte domáci Kovalík nepríjemne vyšliapol na hráča hostí, čo neuniklo pozornému hlavnému rozhodcovi a ten zákrok domáceho hráča „ocenil“ trestom 2 + 10 za napadnutie hlavy a krku.

V druhej dvadsať minútovke hra pokračovala poriadne z ostra a hneď pri prvej šanci domácich sa  Prievidžania mohli radovať z gólu. Avšak radovali sa predčasne, pretože po protestoch hosťujúceho tímu a konzultácii pánov v pruhovanom, skóre ostalo nezmenené. O niekoľko minút sa opäť o slovo prihlásil brankár hosťujúcich Neumann, ktorý efektným semaforom vymazal domácich. Nekompromisná hra hostí priniesla o pár minút ďalšie vylúčenie, avšak domáci presilovou hrou pohrdli. V závere druhej tretiny sa pri nepresnosti domácich opäť prihlásili o slovo hostia a po súhre celého útoku ich dostal do vedenia Haring. Po strelenom góle sa hra začala kúskovať, hostia zabudli na disciplínu a poskytli domácim presilovú hru. Tí ju tento krát neodmietli a po biliardovej akcii vyrovnali na 2:2.

V záverečnej tretine mali obe mužstvá rovnaký plán, čo najrýchlejšie dať gól a naopak, žiaden nedostať. Tento cieľ sa hosťom darilo napĺňať len ťažko, pretože na oboch stranách bolo pramálo šancí. Nakoniec, sa ale gólovo radovali iba hostia, ktorí dokázali v rozpätí 54. a 59. minúty domácim odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Haring a Horský spečatili ich výhru a tak si Bratislavčania z Prievidze odvážajú vydreté víťazstvo 4:2.

Druhý zápas tejto série sa odohrá 04.02.2017 na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v Bratislave. Pevne veríme, že spoločne s Vami rozhodneme o postupe. Tešíme sa na Vás!.

Autor : Matej Čalfa