16587118_1922683798018122_6572771171931503475_o

HC Bratislava v semifinále play off II. hokejovej ligy! Ich Súperom bude Humenné.

V sobotu 18.2.2017 sa na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurilu predstavili hokejisti HC Bratislava v druhom štvrťfinále play off II. hokejovej ligy, kde deklasovali Trebišov 8:0 a postúpili medzi štyri najlepšie celky ročníka 2016/2017.

II. hokejová liga 18.2.2017 HC Bratislava – HK2016 Trebišov 8:0 (1:0, 4:0, 3:0)

Góly a asistencie: 3.Gron (Haring, Vintr), 20.Haring (Horský, Gron), 25.Jaško (Hruška, Lisoň), 31. Ernst (Čech, Veber), 39. Jaško (D.Neumann. Ernst), 50.Krajč (Jaško), 53. Gron (Horský, Vintr), 58. Jaško (Lisoň).

Zostavy: HC Bratislava: Neumann- Bednarič, Ernst, Furdek, Galis, Gron, Guoth, Haring, Horský, Hruška, Jaško, Jastrabík, Javorek, Klein, Kovačič, Krajč, Lisoň, D.Neumann, Veber, Vintr.

HK 2016 Trebišov: Jesenko- Antal, J.Bojkun, F.Bojkun. Grega, Hanes, Kobeľa, Korytko, Miľovčík, Pačuta, Petričko, Poľacký, Schnelly, Stríž, Weiss.

Vylúčení: 3:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely: 36:29.

Rozhodovali: Druga, Crman, Meravý

V prvej tretine druhého štvrťfinále začali domáci veľkým náporom a od úvodu zasypávali hosťujúceho Jesenka jednou strelou za druhou. Dočkali sa v tretej minúte, kedy úvodný gól strelil Gron. To nakoplo domácich a prakticky celá úvodná dvadsať minútovka bola v ich réžii. V prvej tretine, napriek sľubným šanciam zo strany domácich, viac gólov nepadlo a teda po úvodnej tretine sa domáci tešili len z náskoku jedného gólu.

V prostrednej časti hry, ktorá bola na góly najbohatšia, sa roztrhlo vrece s krásnymi individuálnymi akciami a domáci hokejisti jednoznačne ukázali, aký hokej dokážu produkovať, pokiaľ hrajú v plnom zložení. Hneď v úvode druhého dejstva dostal do dvojgólového náskoku Bratislavčanov strelou švihom Jozef Haring. To evidentne naštrbilo sebavedomie hostí, ktorým na psychike nepridalo ani vylúčenie Weissa, ktorý si odpykával trest za seknutie. Následnú presilovú hru hráči hlavného mesta využili, postavili si ideálny presilovkový vzorec a na konci krásnej akcie bol Tomáš Jaško. Zlomovými momentmi sa ukázala 31. a 39. minúta zápasu. V tomto rozpätí domáci ešte pridali dva góly a po štyridsiatich minútach viedli komfortným náskokom 5:0.

V záverečnom dejstve sa stretnutie prakticky dohrávalo, no napriek tomu sa hráči HC Bratislava presadili tri krát. Od 50. do 58. minúty sa presadili Krajč, druhýkrát Gron, a svoj hattrick zavŕšil Tomáš Jaško. Chlapci z hlavného mesta vďaka výsledku 8:0 postúpili medzi štyri najlepšie celky druhej ligy v sezóne 2016/2017.

V semifinálovom súboji sa HC Bratislava stretne s hokejistami z Humenného. Za hostí pravdepodobne nastúpia esá ako Šechný, či Klouda. Diváci sa tak rozhodne majú na čo tešiť.

Povedali po zápase: Roman Mega (tréner HC Bratislava) „Zápas bol iný hlavne v tom, že sme boli v kompletnom zložení, čo sa nám už dlho nestalo. Sila v útoku bola viditeľná, štyria útočníci, ktorí neboli v Trebišove, dodali mužstvu potrebnú efektivitu a o výsledku bolo rozhodnuté v polke zápasu. V play off si tažko vyberať súpera v semifinále sú už kvalitné mužstvá, takže uvidíme v sobotu večer.

Tomáš Jaško autor hattricku (HC Bratislava): „ Zdravotne sa cítim v poriadku. Jedinou devízou je, že som tri mesiace netrénoval a kondične a rýchlostne sa necítim tak, ako by som sám chcel. Je to však pochopiteľné“.

Ako Tomáš videl gólové situácie? „Pri prvom góle som mal šťastie, keďže strela Tona Hrušku sa odrazila od tyčky rovno mne na hokejku a mne už ostávalo len doraziť do prázdnej brány. Na konci 2. tretiny som vlastne ani nemal byť na ľade, ale chýbal center na posledných 21 sekúnd, tak som tam naskočil. Dano Neumann mi pekne nahral do situácie 2:1. Ešte predtým som sa pozrel v rýchlosti na časomieru a ostávalo asi 6 sekúnd do konca, takže som vedel, že musím hneď strieľať. Asi som prekvapil brankára mojou strelou. Posledný gól padol po peknej spolupráci s Marekom Lisoňom. Na ich modrej som mu prihral a pokračoval som s hokejkou na ľade do bránky. Marek mi to potom vrátil a z prvej som vystrelil.

V semifinále budú rozhodovať maličkosti a myslím si, že aj výkon brankárov. Bude to veľmi zaujímavá séria a už teraz sa na ňu teším. Dúfam, že nás príde povzbudiť veľa divákov, tak ako to bolo aj v zápase s Trebišovom“.

Všetci, ktorých zaujíma hokej HC Bratislava a ich počínanie v prvom semifinále sú srdečne vítaní na ďalší duel, ktorý odohráme túto sobotu 25.02.2017 o 17,30 hod. na starom známom mieste Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu. Všetci pevne veríme, že už v sobotu urobíme prvý úspešný krok na ceste k vytúženému finále. HC Bratislava, do toho !!

Autor: Matej Čalfa