Víťazstvo v Trebišove zatienila tragická strata nášho kamaráta Michala Komlóšiho

Hokejisti HC Bratislava pokračujú v play – off II. hokejovej ligy bez prehry. Radosť z víťazstva už o pár hodín prekryl smútok zo straty kamaráta Michala, ktorý skonal o deň neskôr počas svojho hokejbalového stretnutia. Michal, okrem toho, že bol fanúšik hokeja a bratislavských tímov obzvlášť, bol aj predsedom fan klubu HC Slovan Bratislava“ Verní Slovanu“. Michal, budeš nám chýbať, česť jeho pamiatke !

HK 2016 Trebišov – HC Bratislava 3:4 (1:1, 2:3,0:0).

Góly a asistencie: 4.Schnelly (Miľovčik, Antal), 28.Miľovčík (Antal), 36.Antal (Schnelly, Miľovčík) –  2. Bednarič (Galis, Javorek), 29.Krajč (Neumann.D), 31.Horský (Jastrabík, Vintr) 33. Kovačič (Čech).

Zostavy:

HK 2016 Trebišov: Jesenko (Kudľák), Antal, Bojkun.F, Bojkun.J, Czuľba, Gavura, Grega, Hanes, Kobeľa, Korytko, Miľovčík, Pačuta, Petričko, Poľacký, Schnelly, Stríž, Weiss.

HC Bratislava: Neumann-Bednarič, Čech, Furdek, Galis, Guoth, Horský, Hruška, Jaško, Jastrabík, Javorek, Kovačič, Krajč, Neumann.D, Veber, Vintr.

Rozhodovali:Sýkora, Pavloty, Jurko

Vylúčení: 4:6, navyše Kovačič (HC Bratislava) osobný trest 10 min. za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, strely na bránu: 35:37.

V úvodnom dejstve tohto stretnutia videli diváci obojstranne kvalitné stretnutie. Boli svedkami rýchlych gólov v úvodnej tretine, keď najskôr hostí dostal do vedenia Bednarič, avšak už o niekoľko sekúnd sa skóre opäť menilo. Za Trebišov vyrovnal Schnelly, asistencie si pripísali Miľovčík a Antal. Ako sa neskôr ukázalo, zo strany domácich bola táto formácia najaktívnejšia, a bola pri všetkom podstatnom v tomto dueli. Napriek rýchlemu úvodu z oboch strán padli v úvode iba dva góly a zápas mal typické znaky play – off . Trebišov na Bratislavčanov vyrukoval fyzickou hrou do tela, na čo však hostia boli pripravení. Perličkou prvej tretiny bolo málo trestných minút, no v 15. minúte plány hostí ovládnuť dianie na ľade dostali výrazné trhliny, keď osobný trest za napadnutie hlavy a krku si odpykával Kovačič. Obe družstvá sa po prvých dvadsiatich minútach rozišli do kabín zmierlivo.

V prostrednej časti hry pokračoval fyzický hokej plný osobných súbojov. K tomu sa pridali aj tvrdé strety a rozhodcovia sa na nedostatok práce nemohli sťažovať. Ako prvý sa v druhej tretine z gólu tešili domáci, keď sa v 28. minúte presadil Miľovčík strelou z kruhu. Hostia však začali dôslednejšie plniť taktické pokyny zo striedačky a hra sa odvíjala prevažne pred brankárom domácich. Výsledkom čoho bol nádherný individuálny prienik jedného z hráčov hostí cez celé klzisko, avšak chýbalo mu gólové zakončenie. Čo sa však nepodarilo na prvá krát, dokonal hosťujúci Stanislav Krajč, ktorý vyrovnával na 2:2. Hráčov z Bratislavy tento gól akoby pokropil živou vodou  a v rozpätí 31. a 33. minúty sa presadili Horský a Kovačič, čo sa v konečnom dôsledku ukázalo ako rozhodujúce. Domáci sa snažili, ale sled gólov v stretnutí uzavreli v 36. minúte, kedy sa im podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu. Po štyridsiatich minútach teda hokejisti z hlavného mesta viedli 3:4.

Záverečná tretina sa niesla v znamení oboch gólmanov, a tak sa skóre na oboch stranách už nezmenilo. Hosťujúci tím si teda z Trebišova odviezol okrem víťazstva aj psychologickú výhodu, a už túto sobotu môžu Bratislavčania rozhodnúť o svojom postupe medzi najlepšie štyri tímy druhej hokejovej ligy.

Roman Mega HC Bratislava (tréner) :  „Mali sme výborný začiatok zápasu, strelili sme rýchlo úvodný gól a aj keď súper vyrovnal, kontrolovali sme prvú tretinu. Druhú tretinu sme nezačali dobre, super bol lepši, strelil aj gól, ale my sme po návrate Kovačiča trochu pozmenili zostavu a za 4 minúty sme viedli 4:2, čo bol rozhodujúci moment zápasu. Súper ešte stihol do konca druhej tretiny v presilovke znížiť, ale rozumnou hrou sme zápas doviedli do víťazného konca. Našich fanúšikov bolo nielen vidieť, počuť, ale aj cítiť, čo nám veľmi pomohlo. Ďakujeme im za to“.

Najbližší zápas budú mať možnosť fanúšikovia a všetci, čo majú radi hokej, vidieť na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurilu v sobotu, 18.02. 2017 o 17.30 hod. Radi Vás tam privítame. Tešíme sa na Vás!

Autor : Matej Čalfa