„Nie je každý deň nedeľa.“ HC Bratislava po bojovnom výkone s prvou  prehrou v play-off

25.2.2017 bol ten vytúžený deň. Fanúšikovia najrýchlejšej kolektívnej hry sa dočkali! Hráči HC Bratislava sa počas svojho úvodného pôsobenia prebojovali do semifinále II.hokejovej ligy, čo je samo o sebe úspech. Cestu do finále však prišiel prekaziť zdatný súper z Humenného.

II.hokejová liga. 25.2.2017 HC Bratislava-MHK Humenné 1:5 (1:0, 0:3,0:2)

Góly a asistencie: 14. Filo (Veber, Guoth)- 29. Dancsák (Faith, Klouda), 36. Faith (Šechný, Kmiť), 38. Čopák (Tkáč, Faith), 43. Ficko(Tkáč), 55. Klouda (Faith, Ficko)

Zostavy: HC Bratislava: Neumann-Bednarič, Čech, Ernst, Filo, Furdek, Gron, Guoth, Haring, Horský, Hruška, Jaško, Javurek, Klein, Kovačič, Krajč, Lisoň, Rusnák, Simon, Veber, Vintr

MHK Humenné: Petro – Briják, Buraľ, Čopák, Dancsák, Dzoba, Faith, Ficko, Klouda, Kmiť, Komarnickis, Mach, Podsedlý, Šechný, Suvák, Tartaľ, Tkáč, Vaško.

Vylúčení: 4:7, navyše Horský (HCB)2+10 napadnutie hlavy a krku .Presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1

Rozhodovali Mĺkvy – Frimmel – Michna.

Zápas sa od úvodu hral v skvelej atmosfére, k čomu prispeli fanúšikovia oboch táborov, ktorých bolo patrične počuť. Hokejové divadlo si nenechali ujsť ani také osobnosti ako Dárius Rusnák starší, či Róbert Pukalovič. Oba celky pozorne bránili a snažili sa vyvarovať zbytočných chýb. Hostia začali nebojácne a Neumanna v bránke domácich rýchlo dostali do prevádzkovej teploty. Ten však domácich nesklamal a skóre sa nemenilo. Bol to hokej plný súbojov, agresivity a nasadenia. Do vedenia sa dostali hráči z hlavného mesta akciou, ktorú založil Veber, posunul puk Guothovi, ktorý prenechal Filovi a domáci sa ujali vedenia.

V prostrednej časti hry sa ale diali veci. Humenné začalo náporom a od prvého buly II.tretiny systematicky kráčalo za vyrovnaním. Hostia hýrili pohybom, boli všade skôr,  pôsobili zohratejšie. Napriek týmto faktom si mužstvo hrajúce na domácom ľade vypracovalo aj tlak aj šance. No proti gólu v sieti hostí sa razantne postavil Petro a privádzal bratislavčanov do zúfalstva. V 25. minúte došlo k neúmyselnému zraneniu hráča hostí a Marek Horský inkasoval 2+10 za napadnutie hlavy a krku. To hostí povzbudilo a v rozpätí 29 až 38 minúty sa postupne presadili Dancsák, Faith, a Čopák. Z pohľadu HC Bratislava bolo po štyridsiatich minútach z nádejných 1:0 razom 1:3.

V záverečnom dejstve sa domáci pokúsili zvrátiť nepriaznivý stav a vypracovali si šance. Petro bol však proti a potvrdilo sa staré známe nedáš – dostaneš. Humenné skórovalo ešte dvakrát a tak si z hlavného mesta odnáša cenné víťazstvo. O 7 dní, už 4.3.2017, môže Humenné rozhodnúť o postupe do finále. Aby toho nebolo málo, hráči HC Bratislava prišli o jednu zo svojich opôr. Zápas nedohral pre zlomený ukazovák Stanislav Gron a sezóna sa preňho skončila.

Fanúšikovia HC Bratislava však veria, že opak bude pravdou a nepriaznivý stav sa podarí zvrátiť.

Povedali po zápase:

Dárius Rusnák (HC Bratislava) “Zápas sa hodnotí veľmi ťažko. Je to škoda, lebo prišlo veľa ľudí a taká návšteva tu pár rokov nebola. Nezačali sme vôbec zle, viedli sme,  no potom sa zranil náš najlepší hráč. Zlomil sa mu prst, keď ho trafil vlastný hráč. Potom tam prišlo k spornému vylúčeniu Mareka Horského a trošku to narušilo, čo sme chceli hrať. Hostia boli viac na puku, čo v polke zápasu pretavili do gólov a my sme to nedokázali zvrátiť. Ale ešte nie je koniec. Budúci týždeň cestujeme do Humenného a verím, že tam uhráme dva dobré výsledky.”

Richard Šechný (MHK Humenné) “To, čo sme si predsavzali, nám dá sa povedať vyšlo na 100%. Hrali sme dobre zozadu, napádali sme, tlačili sa do brány, takže som spokojný. O dnešnom zápase rozhodlo lepšie hokejové umenie na našej strane.”