Fanúšikovia ľadového hokeja a špeciálne tí, ktorí fandia HC Osmos Bratislava sa konečne dočkali.  HC Osmos Bratislava už zajtra 13.9.2017. o 18:30 hod. na štadióne Vladimíra Dzurilu premiérovo vstúpi do sezóny 2017/2018 ako účastník prvej hokejovej ligy. S množstvom noviniek pre fanúšikov,  s obmeneným kádrom, ale odhodlaní . Pár slov pred úvodným buly nám povedal Stanislav Gron.

Stano, v HC Osmos Bratislava ste pôsobili aj minulú sezónu. Čo rozhodlo o tom, že v tomto drese pokračujete aj v ďalšej sezóne?

„V prvom rade mi hokej v lete veľmi chýbal. Musím povedať, že ma to stále baví. Zdravie mi dovolí hrať, tak som rád, že si ešte môžem zahrať a snáď aj trošku posilniť tím“.

Do novej sezóny vaše mužstvo povediete s kapitánskym (C), čo to pre vás znamená?

„Je to hlavne zodpovednosť za to, aby všetko fungovalo, aby chalani boli správne motivovaní, aby všetko fungovalo v šatni aj na ľade“.

.Ako prebiehala voľba kapitána v šatni?

„Voľba kapitána neprebiehala nijako. Zrazu som to kapitánske „Céčko“ dostal na dres. Chcel som sa o tom s trénerom porozprávať, ale akosi som už nestihol, tak mi zatiaľ ostalo“. Uzavrel Gron, ktorého asistentmi budú pravdepodobne Obšut a Mucha.

V minulej sezóne ste odohral zápasy vynikajúco pripravený, aj vďaka tomu ste postúpili  o súťaž vyššie. Po postupe do prvej ligy zmenila sa v niečom vaša letná príprava z hľadiska náročnosti?

„My sme do prvej ligy vlastne ani nepostúpili, ale nakoniec sme prebrali licenciu po inom tíme, ktorý nechcel hrať prvú ligu. Letná príprava bola v pohode, približne rovnaká ako predtým. Snažím sa trénovať, udržiavať sa, takže to prebiehalo v podobnom duchu“.

Káder oproti minulej sezóne prešiel výraznou obmenou, no do tímu pribudli okrem nových hráčov aj skúsení harcovníci. Ako zapadli do chémie tímu?

„Všetci zapadli výborne. Myslím si, že sme tu dobrá partia od tých starších, až po tých mladých a je len na nás, ako to udržíme ďalej. V prípade, že by sa nedarilo, nesmieme sa opúšťať a musíme stále držať spolu“ .

Na tréningu sa v nedeľu objavil aj váš niekdajší spoluhráč Miklík, s ktorým ste čo to odohrali. Na čo sa môžu tešiť diváci v podaní vášho dua v nasledujúcej sezóne?

„ Myslím, že Mischell príde len na pár zápasov.  Všetci hráči  sme radi, že prišiel. Určite sa aj diváci budú mať na čo pozrieť. Či však budeme hrať spolu, je na trénerovi a my uvidíme ako to zloží“.

Spolumajiteľ klubu Andrej Roman deklaroval, že cieľom je postup do play-off a etablovanie sa v prvej lige. Aké ciele má s mužstvom Stanislav Gron?

„V prvej lige sme nováčikom, takže nemáme veľké oči, ale myslím si, že postup do play-off je adekvátny cieľ vzhľadom na kvalitu tohto tímu, takže myslím že to je fajn“.

Už zajtra nastúpite proti Považskej Bystrici. Aký súper podľa vás pricestuje na horúci ľad hlavného mesta?

„Naposledy som proti nim hrával buď v doraste, alebo juniorke roky dozadu. Akí sú teraz sa mi hodnotí veľmi ťažko, keďže neviem aké majú mužstvo“.

Čo bude potrebné urobiť pre to aby ste prvý domáci zápas zvládli a neplatili nováčikovskú daň?

„V prvom rade bude záležať od nás všetkých hráčov aby sme prišli správne naladení a namotivovaní a podali 100% výkony“.

Čo by ste na záver odkázali priaznivcom HC Osmos Bratislava a fan klubu?

„Sme nováčik a každý súper pre nás bude ťažký. Potrebujeme fanúšikov, aby sme dokázali podať lepšie výkony ako keby sme hrali bez nich. Budeme radi ak príde každý jeden fanúšik a budeme sa snažiť predviesť takú hru, aby sme počas sezóny prilákali čím ďalej tým viac fanúšikov“.

Autor: Bc. Matej Čalfa