Po bojovnom výkone zaslúžené tri body. Líder ligy s prvou prehrou

Už si pomaly začíname zvykať, že na zápasoch HC Osmos Bratislava sa objavujú známe hokejové osobnosti. Na stretnutie s Dubnicou sa prišiel pozrieť aj lodivod HC Slovan Bratiislava Miloš Říha a veru mal sa na čo pozerať! Videl ako líder ligy odchádza z hlavného mesta bez zisku čo i len bodu.

1.hokejová liga, 29.9.2017. Hc Osmos Bratislava-MHK Dubnica nad Váhom 4:2(0:0, 2:0, 2:2)

Góly a asistencie: 24. Černý (Šálka, Mucha), 36.Kratochvíla (Klučiar, Sloboda), 58.Vidovič (Klučiar, Sloboda), 59. Klučiar (Valjent, Kožiak) -50. Burzala(Kluka, Rehák), 56. Švec (Jakúbek, Bobček)

Zostavy: HC Osmos:  Kožiak- Obšut, Vidovič, Klučiar, Kratochvíla, Sloboda, Černý Kuzmín, Krajč, Šálka, Mucha Roth, Valjent, Alexeev, Mlynčár, Danišovský, Ficel Guoth, Baranov, Bednarič, Čech.

Dubnica: Kutej- Bednár, Bobček, Burzala, Ďurkech, Habšuda©, Madový, Rehák, Trška, Berák, Briestenský, Ďuriš, Hegi, Jakúbek, Kanaet,Kluka, Nemček, Špankovič, Švec, Trenčan, Klíma

Vylúčení:3:6 na dve minúty, presilovky:2:1, oslabenia:0:0.

Rozhodovali: Valachovič- Beniač- Vyšný.

302 divákov.

Od úvodného buly domáci hráči pôsobili bez prehnaného rešpektu voči doterajšiemu lídrovi prvej hokejovej ligy. Za HCB nastúpil v bráne Kožiak, ktorý pri prvých šanciach hostí podržal svojich. Ukázal tak, že sa cíti dobre nielen sebe, ale aj spoluhráčom. Hráči z hlavného mesta od úvodu bojovali, dodržiavali systém a taktické pokyny. Čoho výsledkom bola hra v „piatich“ takmer celé prvé dejstvo. V 18.Minúte sa prvý raz ocitol na lavici hanby Filip Vidovič za hru so zdvihnutou hokejkou a dal tak šancu Dubnici dostať sa do vedenia. Opäť sa predviedol Ján  Kožiak, ktorý eliminoval tlak hostí. Aj preto prvých dvadsať minút neprinieslo gól na oboch stranách.

V prostrednej časti sa oba tímy pokúsili zlomiť bezgólový stav. Aktivita pred oboma bránkami Aktivita prinášala na oboch stranách vylúčenia, ale hokej sa musel páčiť.  V tejto tretine bolo vidieť trio Černý, Mucha a Šálka a ľad bol plný krásnych akcií. Čo však bolo dôležité domáci neprestali korčuľovať a mohli sa spoľahnúť na Kožiaka v ich bránke. Ako prvý sa radovali z gólu hokejisti HCB. Čaro Kuteja v bránke hostí odklial v24.minúte Černý. 1:0. úvodný gól ešte viac vyburcoval hostí. Tlačili sa pred gólmana domácich, no neskórovali. V 36.minúte sedel na trestnej lavici Habšuda z Dubnice a presilovú hru využil kratochvíla. Zvýšil na 2:0 a uzavrel prostrednú časť.

V záverečnej tretine ale hostia zbrane nezložili. Začali viac korčuľovať a v rozpätí 50. a 56.minúty vyrovnali stav stretnutia na 2:2. V dynamickom stretnutí sa pokračovalo naďalej a hralo sa hore dolu. Väčšiu túžbu po víťazstve prejavili domáci, ktorí dobre hrajúcim Vidovičom strhli víťazstvo na svoju stranu. Gólový účet uzavrel Klučiar, ktorý dal štvrtý gól do prázdnej bránky po tom čo hostia odvolali brankára. Hokejisti HCB porazili vo výbornom dueli Dubnicu 4:2

Povedali po zápase: Roman Stantien (Dubnica)-Tréner „Prešafárili sme prvú tretinu, mysleli sme  si, že to pôjde samo oni korčulovali lepšie ako my, boli aktívnejší po vyrovnaní na 2:2 sa k vylúčeniu nebudem vyjadrovať. „

Imrich Antal- Tréner (HC Osmos) „prvá polovica stretnutia veľmi dobrá, ale zase mizéria, čo sme mali aj v Skalici. Necháme si streliť dva lacné góly, ale záver zápasu nám vyšiel za čo som proti favoritovi ligy veľmi vďačný“

Dušan Klučiar(Hc Bratislava) „Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas. Mali sme štyri prehry za sebou , tak sme sa na tento zápas nabudili a som rád, že sa to podarilo a výsledok sa dostavil. Napriek tomu, že som nepremenil samostatný nájazd, som rád, že sa mi to podarilo napraviť.

Autor: Bc.Matej Čalfa

Foto: Peter Hoffman