V rámci 8.kola prvej hokejovej ligy pricestoval na Zimný štadión Vladimíra Dzurilu súper z Východu republiky. Človeku by sa mohlo zdať, že ďaleká cesta do hlavného mesta zanechá na hráčoch svoje stopy. Opak bol však pravdou a diváci od prvých minút sledovali kvalitné meranie síl.

1.hokejová liga, 6.10.2017. Hc Osmos Bratislava- HC Prešov Penguins 1:4(02,1:1,0:1)

Góly a asistencie: 33.Ručkay (Podhradský, Miklík)- 9.Šimčák( Chalupa, Baláž), 19.Tomčák,23. Bylina, 44. Bylina(Chalupa, Gavrik)

Hc Osmos Bratislava: Srnec-Obšut, Vidovič, Miklík, Podhradský Ručkay, Čech, Ficel, Klučiar, Kratochvíla, Mucha, Černý, Kuzmín, Sloboda, Mlynčár, Danišovský, Roth, Valjent, Krajč, Nednarič, Alekseev.

Prešov: Škorvánek- Gavrik, Baláž, Ferenc, Krajňák, Komlóš, Prokop, Pulščák, Novický, Taran, Bylina, Hopkovič, Palko, Mikolášek, Pavúk, Gábor, Spodniak, Tomčák, Chalupa, Šimčák.

Vylúčení:4:6 na dve minúty, navyše Srnec(HCB) osobný trest za nešportové správanie. Presilovky:0:0, oslabenia 0:1.

Rozhodovali: Pišťanský-Valo-Frimmel

333 Divákov.

Prítomní mohli od úvodu vidieť dynamický hokej z obidvoch strán. Hostia zvolili taktiku od prvého striedania „pálim z každej pozície“ a Srnec v bránke HC Osmos sa právom „cítil ako na strelnici“. Hra sa striedavo odvíjala pred oboma bránami. Keď sa už zdalo, že domáci pridali na dôraze a mohli by si sa ujať vedenia pykali. V 9. minúte sa do Srncovho bránkoviska natlačil hosťujúci Šimčák a pretlačil puk za gólmana HCB. Ten síce reklamoval postavenie hráča v bránkovisku, no hlavný rozhodca gól uznal 0:1. Po inkasovanom góle akoby hokejisti z hlavného mesta znervózneli a v rozpätí 10.až 18. minúty sme boli svedkami vylúčení a presilových hier na oboch stranách. Gól však nepadol. Zdalo sa teda, že hostia pôjdu do kabíny s tesným náskokom,  keď prišla strata puku domácich a ukážkové prečíslenie dvoch proti jednému zakončil v oslabení hosťujúci Tomčák a uzavrel tak prvých dvadsať minút. 0:2.

V prostrednej časti hry chcela byť HCB dôraznejšia v osobných súbojoch, rýchlejšia na puku puku, ba čo viac chcela prevziať kontrolu nad hrou.  Príležitosti HC Osmos zneškodnil s pokojom Škorvánek v bránke hostí. Z prílišnej snahy, vyplynuli  chyby. Domáca formácia bola zatlačená do svojho pásma a hostia sa dostali do trháku. Na 3:0 z pohľadu HCB zvyšoval Bylina.  Po treťom góle hostí Bratislavčania vyvinuli tlak, z ktorého sa hostia dobrých desať minút nevedeli spamätať. Fanúšikovia si spoločne s hráčmi zakričali gól v 33. minúte. Po peknej akcií celého útoku skóroval Ručkay a vykresal tak nádej pre domácich, no zároveň mal aj posledné slovo v prostrednej časti hry. Po štyridsiatich minútach teda domáci prehrávali o dva góly 1:3.

Do poslednej tretiny HCB nastupovala s jasným cieľom streliť rýchly gól. Avšak zámer dokonale vystihli ich protivníci. V Čase 44:14 posledný „klinec do rakvy zatĺkol Bylina 1:4 a úplne ochromil  mužstvo hrajúce na domácom ľade”.  Od tejto chvíle sa stretnutie už iba dohrávalo. Napriek enormnej snahe z domácej strany sa skóre nemenilo.

HCB tak doma podľahla Prešovu 1:4.

Povedali po zápase: Anton Tomko (Prešov)- tréner

„Do Bratislavy sme prišli skromne. Mal som informácie, že domáci klub sa zlepšuje a najmä v domácom prostredí hrajú veľmi dobrý agresívny hokej. Chceli sme im v tom zamedziť našim pohybom. Hoci sme nepricestovali v plnej zostave, teší ma, že moji chlapci pristúpili k zápasu zodpovedne. Myslím, že sme v Bratislave zvíťazili zaslúžene.“

Imrich Antal. (HC Osmos Bratislava)- tréner „ Súper nás zase vyškolil. Patrí ku skúšenejším mužstvám. Určite bude okupovať vyššie priečky. Chceli sme ich potrápiť a vyhrať. Nepremenili sme naše šance a spravili pár chybyčiek, ktoré boli hneď potrestané. Po tom sa už zápas ťažko naháňal. Mali sme výbornú druhú tretinu, no dali len jeden gól a to dnes nestačilo. Dnes nám nebolo súdené aby nám to tam padlo.“

Tomáš Černý( HC Osmos Bratislava)“ Dnešok sa hodnotí veľmi ťažko. Bušili sme, ale pri nejakých chybách sme dostali gól a oni nás potrestali. Nedokázali sme to otočiť a prehrali sme. Do budúcna musíme streliť viac gólov.

Autor: Bc. Matej Čalfa

Foto: Peter Hoffman.