Jakub Ručkay: HC Osmos Bratislava je férový klub, ktorý sa zo všetkých síl snaží robiť dobrý a férový hokej. Držím tomuto projektu palce

V kolotoči zápasov sa o slovo hlásia rozhovory. Čas si pre nás našiel Jakub Ručkay. S ktorým sme sa zhovárali na rôzne témy Žiaľ hokejový život cesty nie len spája, ale aj rozdeľuje.

Jakub ako došlo k dohode s účastníkom prvej ligy?

“K dohode prišlo počas MS v inline hokeji v Bratislave pod trénerom Antalom. Opýtal sa ma či mám angažmán. Odpovedal som, že ešte nie. Ponúkol mi, že ak by som sa chcel rozohrať, mohol by som v HCB. Načo som pristúpil a spravil som správne rozhodnutie.”

Ako  by ste zhodnotili výkony mužstva v prebiehajúcej sezóne? období?

“Nechcem hodnotiť výkony mužstva. Je to nováčik v prvej lige, má pomerne mladé mužstvo. Stále sa dá niečo zlepšovať. Tomuto projektu veľmi držím palce a nech sa mu darí. Krok po kroku by raz určite mohli mať v hlavnom meste dve kvalitné hokejové mužstvá.”

Pôsobili ste aj na zahraničných klziskách viete našim čitateľom priblížiť najväčší rozdiel medzi slovenským a zahraničným hokejom?

V zahraničí od vás čakajú, že budete líder na ľade, takže je tam určitý vplyv na psychiku, s čím sa musíte vedieť vysporiadať. Rozdiel je hlavne vo financiách aké poskytuje štát klubom. Neriešite tam žiadnu výstroj či korčule. Dokonca ani to či vám príde výplata. Keď raz podpíšete zmluvu, tak to niečo znamená. Žiaľ u nás je zmluva iba zdrap papiera a musíte mať šťastie, aby ste natrafili na klub, ktorý funguje na 100%. Som milo prekvapený z fungovania HCB všetko čo bolo dohodnuté, bolo splnené a fungovalo to!”

Každý z hráčov si v sezóne dáva osobné ciele, Čo patrí medzi ciele Jakuba Ručkaya?

“Moje ciele sú hrať Tipsport ligu, robiť radosť svojmu klubu, ľuďom, a určite mojej mame, ktorá ma priviedla k hokeju a je môj veľký fanúšik.”

V HCB ste odohrali niekoľko súťažných stretnutí, ktoré stretnutie vám utkvelo v pamäti najviac a prečo?

“V HC Bratislava som hral s dlhoročným kamarátom Michelom Miklíkom. Bol to veľmi dobrý pocit hrať po jeho boku, predsa len bol svojho času najproduktívnejší hráč MS, kde pôsobili hráči ako je Ovechkin. Najlepšie sa spomína na víťazné zápasy, takže asi výhra v Trnave. Všetky zápasy mi ostali v pamäti.”

V šiestich dueloch je vaša štatistika (2+4,) napriek tomu odchádzate posilniť účastníka Tipsport ligy z Nitry prečo ?

“Myslím, že tie štatistiky mohli byť oveľa lepšie (smiech) ale v hokeji sa raz darí, potom zas nie. Dôvod môjho odchodu, je, že priorita bola hrať najvyššiu súťaž. V klube sme sa dohodli, že ak sa naskytne táto príležitosť nebudú mi brániť čo sa aj potvrdilo. Do Nitry idem veľmi rád. Prostredie dobre poznám a mám tam ešte aj brata, ktorého treba trošku naštartovať (smiech).”

Čo vám bude z hlavného mesta najviac chýbať?

“V hlavnom meste mám veľa kamarátov, takže asi tí, ale verím, že teraz prídu navštíviť oni mňa.”

HC Bratislava je pomerne nový klub, ako hodnotíte fanúšikov? Čo by ste im chceli na záver odkázať?

“Chcel by som poďakovať fanúšikom, že si našli cestu na zimný štadión a podporili tento klub, ktorý sa snaží zo všetkých síl robiť dobrý a férový hokej v Bratislave.”

Autor:Bc Matej Čalfa

Foto: Peter Hoffman