V 16.kole St. Nicolaus prvej hokejovej ligy videli diváci výborný duel, v ktorom uspeli domáci. Zápas poctil svojou návštevou  aj Ing. Ľubomír Lenár, ktorý je riaditeľom Ružinovského športového klubu.

3.10.2017 I. hokejová liga HC Osmos Bratislava – HK Trnava 3:1(0:0,2:1,1:0)

Góly a asistencie:  24.Obšut (Šálka, Klučiar), 30.Klučiar, (Gron, Šálka), 57. Obšut (Kratochvíla, Mlynčár), 26.Mrva (Schmidt, Szalay)

Vylúčení: 8:6 na dve minúty, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, počet striel: 41:34.

zostavy: HCB: Neměc (Srnec),1. Obšut, Vidovič, Klučiar, Gron, Šálka, 2. Ficel, Valjent, Brodek, Novák, Danišovský, 3. Čech Kuzmín, Dvonč, Kratochvíla, Mlynčár, 4. Guoth, Krajč, Horský, Bednarič, Mucha.

Trnava: Juríček- Burzík, Mihalko, Szalay, Schmidt, Mrva, Mrázik, Hutár, Hrbáčik, Mišura, Kamenický, Košecký poldruhák, Brzák, Čunderlík, Ševčík, Burian, Mikeš, Klema, Ftáčnik.

Rozhodovali: Druga – Varjú – Vyšný-  Berkeši

Diváci od úvodu sledovali zaujímavý duel. Obe mužstvá dobre korčuľovali. Ako prvý vyskúšal pozornosť hosťujúceho Juríčka domáci Obšut, keď od modrej čiary nahodil pred brankára skákavý puk. Ten však s touto strelou problém nemal.  Úvodný Obšutov pokus však ešte len predznamenával, že tento večer bude patriť práve skúsenému obrancovi. Do šancí  sa dostávala najmä prvá domáca formácia, no gól nepadol. Zaujímavosťou bol v prvom dejstve veľký počet vylúčených hráčov na oboch stranách, čo len dokazuje,  že hokej je hra plná emócií. V 17. minúte sedel za držanie protihráča na trestnej lavici Mrázik a hostia sa museli cítiť ako na kolotoči. Všetci, ktorí boli na ľade z domácej strany poriadne zamestnávali svätyňu hostí, ale brankár ešte odolal. V prvej tretine gól nepadol.

V prostrednej časti hry tento stav chceli domáci zmeniť a vstúpili do hry energickejšie a s väčším srdiečkom. Výsledkom toho bolo opäť vylúčenie hosťujúceho Mrázika, ktorý tento krát pykal za podrazenie. To už sa zo striedačky na ľad hotoval muž s číslom 43 na drese a v 24. minúte zlomil svoje doterajšie strelecké suchoty. Parádnou strelou od modrej čiary prepálil všetko, čo mu stálo v ceste, HC Osmos sa dostal do vedenia. Z vedenia sa však Bratislavčania netešili dlho, pretože už o šesť minút   sa z nevinne vyzerajúcej akcie Schmidta presadil Mrva a vyrovnal stav stretnutia  na 1:1. To domácich nezlomilo a pokračovali vo svojej trpezlivej hre. 402 prítomných divákov si opäť zakričalo gól o štyri minúty, keď sa presadil Klučiar. Vrátil domácim vedenie  a pokoj na hokejky.

Do záverečného dejstva tak lepšie vstupovali domáci. Hostia však ešte zbrane nezložili a v úvodných minútach niekoľkými strelami zamestnali Nemca v bránke domácich.  Ten si však svoje miesto zastal. HCB zvolila tzv. udržiavací režim s veľkou početnosťou streľby, aby udržali svojich protihráčov v neustálom strehu. Keďže gól nepadol ani pri vylúčeniach na hosťujúcej, či domácej strane, o slovo sa opäť prihlásil kanonier  Obšut a za stretnutím v 57. minúte dal gólovú bodku.

Rudolf Macko  HK Trnava, tréner: „Výsledok pre nás nebol veľmi priaznivý, nie som s ním spokojný. Myslím, že sa hral dobrý hokej v dobrom prostredí pred veľa divákmi. Vytvorili sme si v zápase viaceré dobré šance a dokázali sme s domácimi hrať vyrovnanú partiu. Náš jediný problém bol, že sme nedokázali skórovať. O dnešnom stretnutí rozhodla efektivita  v premieňaní šancí na domácej strane“.

Imrich Antal, HC Osmos Bratislava, tréner : „Dnes to bol pre nás veľmi ťažký zápas, vieme, že Trnava sa vždy prezentuje bojovným hokejom počas celých šesťdesiatich minút. Už v Dubnici sme odohrali výborný zápas, kde sme však nepremenili všetky naše šance. Čas na regeneráciu bol veľmi krátky, som veľmi rád, že dnes to zlomil Jaro Obšut a dal dva góly. „

Jaroslav Obšut, HC Osmos Bratislava, obranca : „ Základ je, že sme vyhrali, a tri body sú doma. Už v predošlých zápasoch sme hrali veľmi dobre, ale až na Skalicu sme z toho nedokázali bodovo ťažiť. Dnes to potešilo. Väčšinou sa pri svojich šanciach sústredím na strelu, dnes mi to tam padlo“.

Autor : Bc. Matej Čalfa

Foto :  Peter Hoffman