V 18. kole prvej hokejovej ligy  sa opäť súperi rozišli zmierlivo. Z víťazstva sa nakoniec radoval tím trénera Chudého, hoci HCB mala zápas dobre rozohratý.

10.10.2017 HC Osmos Bratislava- HK Dukla Ingema Michalovce 3:4 pp (1:0,2:2,0:1, -0:1)

Góly a asistencie: 11. Brodek, (Danišovský, Novák), 24. Klučiar (Šálka, Gron), 38.Gron (Obšut, Šálka),  26. Poliaček.

Zostavy:

HC Osmos Bratislava : Kožiak, Neměc, Obšut , Vidovič,  Klučiar, Gron, Šálka, Valjent, Ficel, Brodek, Novák, Danišovský, Černý, Kuzmín, Sloboda, Kratochvila,  Mucha, Roth, Guoth, Bednarič, Mlynčák, Dvonč .

HK Dukla Ingema Michalovce : Trenčan- Valečko, Hančák, Solomonchak, Cút, Poliaček, Kolba, Oravec, Halás, Piatak, Mašlonka, Cvengroš, Rusina, Kabáč, Linet, Fajčák, Dolgoš, Hamráček, Toma, Balko.

Vylúčení: 4 : 4 na dve minúty, presilovky:  0 : 0, oslabenia:  0 : 0.

Rozhodovali: Valachovič, Beniač, Vyšný.

302 divákov.

Aj keď by sa mohlo zdať, že hostia mali za sebou dlhú cestu a budú ťahať nohy, opak bol pravdou. Oba tímy pôsobili kompaktne, korčuliarsky boli súperi veľmi vyrovnaní a diváci mohli sledovať vynikajúce stretnutie plné pohybu a osobných súbojov od prvých minút.

Úvodná časť hry vyšla lepšie domácim, ktorí vyťažili z minima maximum. V piatej minúte sedel na trestnej lavici hráč HCB Kuzmín, ale Michalovce napriek dobrým šanciam neskórovali. Opticky dianie na ľade pôsobilo tak, že v prevahe sú hostia, ale z omylu ich v 11. minúte vyviedol Brodek, ktorý dostal domácich do vedenia. To zdravo nasrdilo hostí, ktorí sa viac tlačili pred bránku a ohrozovali Kožiaka. Ten ich šance však zlikvidoval a my tak môžeme vidieť, že domáci brankár sa od zápasu k zápasu neustále zlepšuje. Hoci hostia mali v úvodnom dejstve dve čisté gólovky, puky po ich strelách skončili iba na žrdke a tak sa stav v prvej tretine nezmenil.

Do prostrednej časti hry vstupovali hostia z jasným cieľom, čo najskôr vyrovnať stav hry. Kožiak opäť podržal svojich a tak zahrmelo na druhej strane. Akciu domácich začal nestarnúci Gron, posunul puk Šálkovi, ten našiel Klučiara a v 24. minúte  sa domáci dostali do trháku.2 :0. Mohlo by sa zdať, že striedačka hostí bude v negatívnom rozpoložení. O dve minúty ale zástavu Dukly zdvihol Poliaček a znížil. Po tomto góle sa na ľade poriadne zaiskrilo a dvierka na trestných laviciach sa otvárali striedavo. V 30. minúte nasadil domáci Vidovič krošček hráčovi hostí, za ktorý bol „odmenený“ dvomi minútami. V presilovke Michaloviec gól nepadol, ale hostia sa správne bojovo naladili. O štyri minúty neskôr zakombinovali bývalí extra ligisti Kolba a Piatak, z ich práce ťažil Oravec a bolo 2:2, začína sa odznovu.  Pre zmenu vlajku domácich zdvihol o 2 minúty Gron, ktorý naklonil misky váh na stranu domácich a po 40. minútach bolo 3:2.

Domáci si však neustrážili vstup do poslednej tretiny a v 43. minúte vyrovnal Solomonchak na 3:3. Do konca riadneho hracieho času sa skóre nezmenilo a diváci tak mali možnosť tešiť sa z predĺženia. To však netrvalo dlho, pretože v 62. minúte strelou medzi nohy prekvapil Kožiaka Balko a Zemplínčania  si z Bratislavy odniesli celkove 2 body.

Miroslav Chudý, HK Dukla, tréner : „Nemali sme dobrý začiatok, do zápasu sme sa dostávali pomalšie, ale zlepšovali sme sa. V druhej tretine nám domáci odskočili na dva góly, neskôr sme sa dostali do hry a náš výkon sa dvíhal. Našťastie sa nám podarilo dostať aspoň do predĺženia . Myslím si, že sme mali podstatne viac šancí ako domáci, ale tí nás vyškolili z efektivity. Vzhľadom k priebehu zápasu sme spokojní s dvomi bodmi“.

Rudolf Verčík, HC Bratislava, tréner : „Mali sme to dobre rozohraté, spravili sme dve chybičky, súper potom vyrovnal, ale my sme znova viedli. Žiaľ, urobili sme zbytočnú chybičku v tretej tretine a zápas išiel do predĺženia“.

Autor : Bc. Matej Čalfa

Foto : Peter Hoffman