V 19. kole prvej hokejovej ligy HCB privítala HK 95 Považskú Bystricu. V tomto stretnutí patrili  domáci medzi favoritov, čo potvrdili počas duelu  a svojim výkonom iste potešili všetkých divákov.

HC Osmos Bratislava- HK 95 Považská Bystrica  5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly a asistencie:  10. Klučiar (Šálka, Gron), 22.Novák, (Ficel, Brodek), 27. Gron (Roth, Brodek), 42. Ficel (Brodek), 58. Klučiar (Kratochvíla, Vidovič) – 16. Zlocha (Klíma, Leško), 35. Dolinajec (Koleda, Jurášek).

Vylúčení: 10:11  na dve minúty, navyše Vidovič  (HCB) 10 minút  nešportové správanie, Novák (HCB) pästný súboj + hrubosť DKZ, v tom istom čase Kukuča (PB) pästný súboj + hrubosť DKZ,   Bednár (PB) pästný súboj + hrubosť + nešportové správanie 5. minút + DKZ,   v tom istom čase Danišovský (HCB) nešportové  správanie DKZ.

presilovky 2:1, oslabenia 0:0, počet striel: 42:16.

zostavy: HCB: (Srnec),1. Vidovič, Kuzmín, Klučiar, Gron, Šálka, 2. Roth, Ficel,  Brodek, Novák, Danišovský, 3. Guoth, Valjent, Krajč, Kratochvíla, Mucha, 4. Horský, Bednarič, Mlynčár, Dvonč.

Považská Bystrica: Klinčúch- Leško, Niník, Klíma, Zlocha, Cíger, Bednár, Nahálka, Dolinajec, Jurášek, Brveník, Bajaník, Mendrej, Koleda, Kukuča, Blaško, Solar, Bednár, Mokrohajský, Rodijonov, Miro.

Rozhodovali: Druga – Vyšný – Beniač

HCB začala aktívne, hra sa prevažne odvíjala pred bránou hostí. Dlhý čas však ani jedno z mužstiev neskórovalo, až prišiel samostatný nájazd Dušana Klučiara, dostal sa do brejku a rutinérsky premenil. A domáci viedli. Hostia pôsobili zaskočene a bezzubo. V 12. minúte pykal za hákovanie hosťujúci Rodionov a domáci mali šancu zvýšiť vedenie.  Nevytvorili si však dostatočný tlak a neradovali sa z gólu po druhý raz, hoci mali územnú prevahu. V 15. minúte si nervy na uzde neudržal domáci Vidovič a inkasoval osobný trest za nešportové správanie. Hosťom trvalo len dvadsaťsedem sekúnd,  kým sa presadil Zlocha a vyrovnal stav stretnutia. Tento gól uzavrel prvé dejstvo.

V druhej tretine hostia znervózneli, keď po 26 sekundách bol vylúčený hosťujúci Leško. Ponúknutú výhodu  využil Novák a vrátil domácim vedenie. Bratislavčanov to naštartovalo k zlepšenej hre a o ďalších päť minút vedenie o dva góly zabezpečil Stano Gron a HCB si mohla odfúknuť. Stav stretnutia bol 3:1. Hostia produkovali v prostrednej časti hry veľa trestných minút, čo bola voda na domáci mlyn. Avšak favoriti  vylúčenie Bednára nepotrestali a skóre sa nezmenilo. O slovo sa prihlásili hostia a v 35. minúte znížil po vyrazenom puku Dolinajec na rozdiel gólu a znervóznil domácich. Hoci sa hostia snažili,  nepodarilo sa im vyrovnať a tak po štyridsiatich minútach viedli domáci 3:2.

V záverečnom dejstve mala HCB ideálnu šancu na zvýšenie náskoku, keď hostia išli do oslabenia o dvoch hráčov. Gól však strelil iba Ficel a domáci opäť viedli o dva góly. O pár minút sedel na trestnej  lavici Valjent a ponúkol hosťom šancu na skorigovanie stavu. Hokejisti z hlavného mesta však umnou hrou v oslabení hostí nepustili do ničoho a skóre sa nemenilo. V 46. minúte bol vylúčený domáci Kuzmín, no gól však opäť nepadol. O pár minút neskôr si na Grona vyšliapol Bajaník a ten odišiel po zákroku do kabíny, našťastie po svojich. Po tomto faule sa na ľade iskrilo najmä zo strany hostí a rozhodcovia  mali plné ruky práce, aby utlmili vášne na oboch stranách. Evidentne sa im zápas vymkol spod kontroly, keďže tesne pred koncom duelu Klíma zbytočne podrazil domáceho hráča a to odštartovalo kohútie zápasy.  Za domácich sa pomstil Danišovský, ktorý si počkal na Kukuču a diváci si mohli  zblízka pozrieť značku výstroja hosťujúceho hráča, na ktorom nezostalo skoro nič. Raz darmo, aj v najlepšej hokejovej lige sveta je zaužívané pravidlo, že na hviezdy z jednotlivých tímov by sa nemalo poľovať. Kukuča to nedodržal a dostal, čo mu patrí. (poznámka redaktora). Gólový zápis uzavrel v 58. minúte Klučiar, ktorý zvýšil skóre na konečných 5:2 a bolo jasné, že hostia sa do Považskej Bystrice vracajú naprázdno.

Miroslav Nemček, HK 95, tréner : „Dnes sme nehrali to, čo sme chceli, niektorí chlapci sa zľakli, chýba nám chuť po víťazstvách. Uspokojíme sa s tým, že prehrávame o gól, o dva. Musíme to zmeniť, aby sme začali vyhrávať. Dnes bol najslabším článkom zápasu rozhodca, ktorý nepískal jasné zákroky na hlavu a ako sa to zvrtlo, to ste videli sami“.

Imrich Antal, HCB, tréner : „Celý tento týždeň som tu nebol, nakoľko som bol odcestovaný s reprezentáciou do 18. rokov na turnaji v zahraničí. Chlapci ale aj bezo mňa odohrali dva výborné zápasy s tímami, ktoré sa nachádzajú na horných priečkach tabuľky.  Upozorňoval som chlapcov na to, že dnešný duel bude ťažký, nakoľko Považská Bystrica potrebuje body. Teší ma, že naše výkony majú stúpajúcu tendenciu, ale dnes sme najmä v prvej tretine zlyhali v koncovke. Z 20 striel sme dali iba gól. Zákrok na Stana Grona nebol vôbec pekný, pevne verím, že to nebude vážne, pozrieme si to na videu. Vyhrali sme zaslúžene“.

Autor : Bc. Matej Čalfa

Foto : Peter Hoffman