V sobotu, 26.11. boli diváci na zimnom štadióne v Ružinove svedkami vloženého zápasu 10. kola 1. hokejovej ligy medzi mužstvami HC Osmos Bratislava a HK Orange 20.

HC Osmos Bratislava – HK Orange 20 : 4:8  (1:2, 1:4, 2:2).

Góly a asistencie: 13. Novák, (Brodek, Guoth), 27. Šálka (Klučiar, Halama), 49. Klučiar (Šálka, Halama), 50. Danišovský (Novák, Brodek) – 12. Čacho (Tamáši, Vybiral), 14. Zeleňák (Čacho, Tamáši), 20. Bjalončík (Durný), 23. Jaško (Mesaroš, Marcinek), 26. Václav (Vašaš, Pupák), 38. Kelemen, 41. Čacho (Tamáši, Vybiral), 55. Vybiral (Tamáši, Čacho).

Vylúčení: 1:2, presilovky: 0:1, oslabenia:  0:0

Zostavy HCB: Srnec (Neměc), Kuzmín, Vidovič, Klučiar, Halama, Šálka, Ficel, Valjent, Brodek, Novák, Danišovský, Guoth, Čech, Krajč, Kratochvíla, Dvonč, Černý, Horský, Mlynčár, Bednarič

HK Orange 20 : Durný,  Krempaský, Pupák, Václav, Bjalončík, Vašaš, Hílek, Leško, Mesaroš, Jaško, Marcinek, Fereta, Zeleňák, Vybiral, Tamáši, Čacho, Hedera, Matejovič, Smolka, Kundrik, Kelemen

Rozhodovali: Mĺkvy, Valo, Vyšný.

Hoci bol dnešný zápas písaný ako vložený, fanúšikovia najrýchlejšej kolektívnej hry mohli byť rozhodne plní očakávania. Veď reprezentačný výber a ešte k tomu pod vedením Ernesta Bokroša nehrá v hlavnom meste každý deň. Po zmenách v slovenskom hokeji 26.11.2017 ale tomu tak bolo a na Ružinovskom ľade sa predstavil výber do dvadsať rokov, ktorý vyškolil domácich z efektivity.

V prvom dejstve mali optickú územnú prevahu domáci, ktorí od úvodu zamestnávali Durného viacerými strelami a nátlakovou hrou. Nedokázali však počas úvodných desiatich minút skórovať ani z vyložených šancí a tak sa o slovo prihlásili reprezentanti. V 12. minúte ich dostal do vedenia Čacho a úvodný gól hostí zamával s psychikou domácich. Už o necelé dve  minúty ale za domácich vyrovnal Novák a začínalo sa odznova. Výborne však hral útok hostí spoločne s Čachom a Tamášim, ktorí režírovali hru. V 14. minúte sa opäť ukázali spomínaní hráči a prinavrátili reprezentantom vedenie.

V prostrednej časti hry sa domáci snažili vyrovnať, no bezvýsledne, pretože inkasovali štyri krát. Ich psychika utrpela krutú ranu, z ktorej sa síce snažili spamätať, ale nepodarilo sa im to.  Naopak, hosťom vyšlo všetko, na čo len siahli. Postupne sa presadzovali Bjalončik, Jaško, Václav a Kelemen. Za frustrovaných domácich korigoval len Šálka a razom na svetelnej tabuli svietil hrozivý výsledok 2:6. Logicky sa na domáce hokejky začala vkrádať nervozita, ktorá bola hlavnou príčinou uvedeného stavu. Hokejisti z hlavného mesta si takto svoj súboj rozhodne nepredstavovali.

Nevedno, čo sa odohralo za zatvorenými dverami počas prestávky v domácej šatni, no HCB zdvihli hlavu, hoci inkasovali hneď v úvode posledne časti hry. Za hostí sa presadil opäť Čacho. O necelých osem minút korigovali Klučiar a Danišovský, ktorí tak vykresali iskričku nádeje na zmenu skóre. Zrazu sa v hre hokejistov z hlavného mesta začala objavovať agresivita, presnejšie prihrávky a chuť so zápasom niečo urobiť. No bolo už neskoro. Posledným strelcom bol v zápise o stretnutí uvedený Vybiral, ktorý tak zavŕšil ťaženie reprezentačnej dvadsiatky. Tá porazila HC Osmos Bratislava na ich ľade 4:8.

Autor : Bc. Matej Čalfa

Foto: Peter Hoffman

Povedali po zápase:

Imrich Antal, HC Osmos Bratislava, tréner: „Dnes bola kvalita na oboch stranách, ale problém máme v hlavách. Nemôže sa totiž stať, že si myslíme, že sa to vyhrá samo. Pokiaľ nebudeme hrať presne to, čo si povieme a nakreslíme v kabíne, naša hra bude vyzerať tak ako dnes.  Na striedačke sme boli nervózni,  nehrali sme tímovo“.

Ernest Bokroš, tréner  HK Orange 20 : „Mal som z tohto zápasu obavy, pretože sme vedeli, že Bratislavčania s nami nebudú chcieť prehrať. Myslím si, že dnes sme boli dosť produktívni a efektívni v zakončení. K výsledku prispeli všetky štyri útoky, viac sme útočili ako bránili a je len škoda, že v závere sme dostali ďalšie dva góly“.