V súboji rivalov prvej hokejovej ligy diváci videl vynikajúci duel a zároveň priamy súboj o  piatu priečku, na ktorú sa HCB mohla v prípade víťazstva vyšvihnúť. Bol súboj na ostrie noža s trojbodovým ziskom pre hostí.

HC Osmos Bratislava- MHK Dubnica nad Váhom 2:6 (2:3, 0:2, 0:1)

Góly a asistencie: 1.Brodek(Novák, Danišovský), 5.Sloboda(Dvonč, Kuzmín)- 10.Jakúbek(Rehák,Ďuriš), 12. Kluka(Nemček, Hegyi), 13. Švec(, Ďurkech, Ďuriš), 35.Berák(Ďurkech, Habšuda), 38. Hegyi(Kluka, Nemček)

Vylúční:6:7,  na dve minúty, presilovky:1:1, oslabenia:0:0, počet striel:33:38

Zostavy: HCB Kožiak(Neměc)- Obšut, Vidovič, Klučiar, Halama, Šálka, Roth, Ficel, Brodek, Novák, Danišovský, Guoth, Kuzmín, Krajč, Kratochvíla, Dvonč, Čech, Valjent, Mucha, Mlynčár, Alekseev.

Dubnica: Hiadlovský- Bobček, Rehák, Jakúbek, Ďuriš, Švec, Habšuda, Ďurkech, Kluka, Hegyi, Nemček, E.Švec, Burzala, Berák, Kanaet, Kútmy, Vladimirov, Trenčan, Briestenský, Jakubík, Špankovič.

Rozhodovali Mĺkvy- Šefčík-Beniač

Diváci:123

Hráči z hlavného mesta začali zostra. V priebehu štyroch minút dostali puk za brankára hostí hneď dvakrát. Potom  akoby prestalo byť niečo v poriadku a Kožiak v bránke domácich sa cítil neisto. Výsledkom čoho bolo viacero vyrazených pukov priamo pred seba. Človek by si myslel, že stav stretnutia hostí zaskočí, ale práve naopak v priebehu šiestich minút tri góly a dokonale zaskočili domácich. Prvá tretina tak HCB nevyšla podľa predstáv a doháňala jednogólové manko 2:3.

V prostrednej časti hry dostala HCB šancu na vyrovnanie hneď na začiatku,  pretože počet hráčov súpera nesplnil pravidlá. Avšak domáci hostí  nepotrestali. Začali sa  pokúšať o streľbu z väčšej vzdialenosti, no neúspešne. Dubničania pôsobili pohyblivejšie, aktívnejšie a stabilnejšie na puku. Hra sa, ale prevažne odvíjala v strednom pásme s minimom prerušení až do 35.minúty. V 35. minúte  Halama prehral rýchlostný súboj a po pravom krídle sa nechal predstihnúť jedným z hosťujúcich hráčov a z domáceho pohľadu bolo 2:4. Zápas okorenila šarvátka medzi Danišovským a Bobčekom počas vzájomného vylúčenia padol gól na 2:5. Po štyridsiatich minútach  domáci doháňali manko o tri góly.

V záverečnom nápore sa domáci snažili od začiatku tretej dvadsať minútovky niečo so zápasom urobiť. Hostia  hrali umne a len to čo potrebovali. Logicky na domácich hokejkách bolo badať nervozitu a frustráciu. Za tieto prejavy boli často na trestnej lavici, čím sa ešte viac oslabili. Keď v 49. minúte pridal Kluka šiesty úspech hostí, bolo jasné že o víťazovi je prakticky rozhodnuté. V mikrosúboji o piatu priečku  uspeli hostia a nedovolili domácim získať body.

Imrich Antal (HC Osmos Bratislava)- tréner „Mali sme výborný vstup do stretnutia a všade sme dominovali, ale myslím, že nám to uškodilo. Zápas nám za vyrovnaného stavu utiekol po hrubšej chybe a videli sme všetci, že do čoho hostia strelili sa im odrazilo do brány. Nakoniec aj brankár si dal nešťastný vlastný gól.  Snažili sme sa, ale potom sa už iba dohrávalo. Tieto zápasy sú ťažké, ale chlapcov to posúva vpred.  Musíme zlepšiť koncentráciu. Svojmu mužstvu verím.“

Roman Stantien(MHK Dubnica nad Váhom)- tréner „ Výsledok tak celkom nehovorí o dianí na ľade. Prvú tretinu sme úplne zaspali. Za stavu 0:2 z nášho pohľadu by som si ani ja netipol, že to skončí 2:6. Dnes sme podali jeden z našich najlepších výkonov za posledné tri týždne.“

Autor: Bc. Matej Čalfa

Foto: Peter Hoffman