Na deň svätého Mikuláša na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurilu sme boli svedkami vynikajúceho hokeja a opäť úspechu prešovských hokejistov.

HC  Osmos Bratislava- HC Prešov Penguins : 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Góly a asistencie : 07.Klučiar  (Halama), 56. Šálka , (Novák, Brodek), –  09. Novotný  (Pulščák, Mikolášek), 31. Palko (Bylina, Gavrik), 43. Novický  (Prokop, Bylina) 43. Mikolášek  (Pulščák, Balko).

Vylúčení: 1:1, presilovky: 0:0, oslabenia:  0:0

Zostava: HCB : Neměc, Mega, Obšut, Vidovič, Klučiar, Halama, Šálka, Roth, Ficel, Brodek, Novák, Danišovský, Guoth, Kuzmín, Krajč, Kratochvíla, Dvonč, Čech, Valjent, Bednarič, Mlynčár, Horský.

Prešov: Riečický- Gavrik, Baláž, Krajňák, Komloš, Prokop, Pulščák, Novický, Kotzman, Bylina, Maňák, Hopkovič, Palko, Mikolášek, Pavúk, Tomčák, Novotný, Chalupa, Šimčák, Babynets,

Rozhodovali: Druga, Beniač, Vyšný.

V tento významný deň fanúšikov poctili svojou návštevou viaceré známe osobnosti nášho hokeja., ako napríklad Šatan, Kapuš, Gron, či Smoleňák. Zápas si  nenechal ujsť anij generálny riaditeľ firmy Osmos  Ing. Ivan Uhliar, ktorému pripadla úloha vhodiť úvodné buly. Žiaľ, ani špeciálna sada dresov, ani Ing. Ivan Uhliar nepomohli domácim k trojbodovému zápisu.

Už po štyroch minútach sa Šálka ocitol v samostatnom nájazde, ale nepremenil. HCB sa do súpera zahryzla a zopár šancami zamestnala Riečického. Úsilie korunovali domáci v siedmej minúte, keď sa presadil Klučiar.  Hostí to nezaskočilo a už o dve minúty sa z vyrovnania tešil Novotný, ktorý zužitkoval chybu domáceho obrancu, zvládol blafák a strelou do proti pohybu   ponad lapačku gólmana vyrovnal. V ďalšom priebehu diváci videli svižné stretnutie  z oboch strán, no skóre sa v prvej tretine nemenilo.

V úvode druhého dejstva sedel na trestnej lavici za podrazenie Obšut, ale gól nepadol. Na druhej strane o pár minút neuznali gól hosťom pre kopnutie nohou. S pribúdajúcim časom sa na ľade stupňovala aj nervozita. Rozhodcovia však mali všetko pod kontrolou. Druhý gól hostia pridali v 31.minúte,  keď sa Neměc nestačil presunúť a Palko dostal opäť hostí do vedenia.  Bratislava, hoci sa snažila,  nenašla recept na dobre organizovanú hru hostí a keď domáci v trojici pred Riečickým neuspeli po štyridsiatich minútach, viedli hostia o jeden gól.

Domáci absolútne nezvládli vstup do tretieho dejstva. V 43. minúte sa presadil Novický a  o necelých tridsať sekúnd hostia odskočili na tri góly, keď sa presadil Mikolášek. Na hru HCB  to nemalo dobrý vplyv, málo sa hýbali a Prešov dominoval vo všetkých herných činnostiach. Napriek tomu sa domácim naskytli šance. To by však nesmeli „uraziť šťastenu“. Divákom sa muselo stretnutie páčiť, pretože oba tímy chceli hrať hokej. Domáci však v závere nenašli sily na zvrat a tak v 56. minúte Šálka už len kozmeticky skorigoval výsledok. V mikulášskom Osmos Day si domáci pripísali ďalšiu prehru  tento raz o dva góly.

Anton Tomko, tréner  HC Prešov Penguins : „Podľa mňa bola prvá tretina najvyrovnanejšia. Zle sme riešili niektoré herné situácie na ľade, chýbal nám pohyb, miestami to z našej strany bolo profesorské. V prvej prestávke sme si povedali, čo treba zmeniť, zlepšili sme pohyb, zatlačili sme súpera, vytvorili sme si šance, škoda, že v prostrednej časti sme vyhrali len o jeden gól, pretože tam z našej strany bolo dosť šancí a hrali sme dlho v útočnom pásme súpera. Tretia tretina bola z našej strany najlepšia, strelili sme dva góly rýchlo za sebou, odskočili súperovi na 4:1 a to bol rozhodujúci faktor v tomto zápase. Ak sa pozriem na celý zápas, zvíťazili sme zaslúžene“.

Imrich Antal, tréner HC Osmos Bratislava : „Hrali sme proti skúsenému mužstvu z čela tabuľky, kým sme hrali to, čo sme si povedali, súpera sme k ničomu nepustili. Nebyť chybičky obrancu, by prvá tretina skončila 1:0.  Dnes sme pustili do hry súpera našimi chybami, zlomový gól bol na 1:3, kde sme absolútne prepadli v defenzíve, nespravili sme to, čo robiť máme a zlomilo to zápas. Ak chlapci porušia hernú disciplínu, zatiaľ sa to vždy otočilo proti nám, v čom máme smolu“.

Autor : Bc. Matej Čalfa

Foto : Peter Hoffman