Ešte skôr, ako sa začnú najkrajšie sviatky roka HCB odohrala v rámci 32. Kola 1. Hokejovej ligy prestížny duel so Skalicou. Okrem toho, že tieto dva celky môžu na seba naraziť vo vyraďovacej časti, domácim išlo o prethnutie negatívnej série prehier. To sa podarilo.

HC Osmos Bratislava – HK Skalica :  1:2 pp. (0:0, 1:0, 0:1, 0:1).

Góly a asistencie: 28. Brodek (Danišovský, Obšut) –  43. Vereš (Škápik) , 64. Pavešic.

Vylúčení: 1:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely na bránu : 26:36

Zostavy HCB: Kožiak – Obšut., Ficel, Klučiar, Halama, Danišovský, Černý, Valjent, Brodek, Novák, Šálka, Guoth, Kuzmín, Mlynčár, Kratochvíla, Dvonč,  Roth, Krajč, Bednarič, Aleksev.

HK Skalica : Petrík – Horváth, Škápik, Hujsa, Vereš, Vaškovič, Mikéska, Sloboda, Janáč, Jarolín, Jurák, Pavešic, Janík, Kniazev, Kučera, Hluch, Straka, Kukliš, Okoličány, Dufek, Kocman.

Rozhodovali: Mĺkvy, Vyšný – Jurčiak

Oba tímy začali opatrne a málo sa prerušovalo. V 4.minúte dostali domáci výhodu o jedného hráča, za podrazenie pykal Vereš. Domáci boli v útočnom pásme dostatočne agresívni, ale Petríka neprekonali.  Po presilovke  zvýšili dôraz hráči HCB, ale otvárací gól nepadol ani na jednej strane.  V 14. minúte si mohla Bratislava dať repete, pretože skalický Kučera sedel na trestnej lavici za podrazenie. Obrana Záhorákov bola skalopevná. Hostia ale pôsobili nedisciplinovane. Na škodu zverencov Imricha Antala to domáci nedokázali využiť a gól v úvodnom dejstve nepadol.

Do prostrednej časti vstúpili lepšie hostia, ktorí svojim pohybom robili domácim problémy. Avšak gól dali Bratislavčania ! V 28.minúte rutinérsky zakončil svoj brejk Brodek a bolo 1:0. To, že hostia inkasujú ako prví, bolo evidentne mimo plánov ich striedačky a chvíľu trvalo, kým sa z úderu HCB spamätali. Postupom času hru vyrovnali a Kožiak musel držať svojich.  V záverečných sekundách sa snažili Záhoráci nastreliť puk na Kožiaka a vyrovnať. Nepodarilo sa to a po štyridsiatich minútach HCB viedla o jediný gól.

Do poslednej časti Skalica vstúpila impozantne, keď sa po troch minútach tešila z vyrovnania. Presadil sa Vereš. Domáci boli zaskočení, ale paradoxne im to neubralo na aktivite. Ideálnu šancu na zvrat mal Kratochvíla, ale netrafil bránku. V 47. minúte dostali domáci ďalšiu výhodu presilovej hry, ale ani štvrtá početná výhoda domácich nebola využitá. Niekoľko sekúnd pred záverečným klaksónom sa muži v pruhovanom rozhodli poslať domácich do štyroch. Za hru so zdvihnutou hokejkou pykal Černý a zápas dospel do predĺženia. V ňom sa na ľade iskrilo, osobný súboj sa striedal jeden za druhým a už sa zdalo, že diváci budú svedkami lotérie v podobe samostatných nájazdov. Dvadsať jeden sekúnd pred koncom predĺženia však Kožiak nechtiac, v snahe rozohrať, nahral puk na palicu Pavešica a ten bez problémov skóroval a zabezpečil hosťom dva body. Domáci však môžu byť napriek prehre spokojní, pretože sviatky môžu tráviť s vedomým, že ukončili negatívnu sériu prehier.

HC Osmos Bratislava želá všetkým hokejovým priaznivcom krásne a pohodové prežitie vianočných sviatkov v kruhu svojich blízkych a tešíme sa na Vašu podporu v prichádzajúcom roku 2018.

Michal Ružička, HK Skalica – tréner : „Pred zápasom sme chceli zobrať všetky tri body, v prvej tretine sme boli vlažní, odskakovali nám puky, a prebral nás gól, ktorý sme inkasovali. Potom sme zlepšili pohyb, tlačili sa viac do brány, ale súperovi zachytal brankár. Som rád, že v predĺžení sa šťastie priklonila na našu stranu a vyhrali sme. Chcem poďakovať načim fanúšikom, že nás prišli do Bratislavy podporiť a zároveň chcem všetkým hokejovým fanúšikom zaželať krásne, pohodové a šťastné Vianoce“.

Imrich Antal, HCB – tréner : „ Nejdem si kaziť večer pred Vianocami, ale myslím si, že je veľmi neštandartné, aby sa niekoľko sekúnd pred koncom zápasu vylučovalo za takú banálnu vec. Následne sa potom nevylúčilo za dva jasné fauly, a to jednoznačne ovplyvnilo záver zápasu. Bol to výborný zápase, ale som trošku sklamaný, pretože si myslím, že dva body sme si zaslúžili viac, ako Skalica. Fanúšikom by som zaželal veľa zdravia, nech si každý užije vianočnú pohodu a ľudia nech sú šťastní. Mojim osobným prianím je, aby nás fanúšikovia prišli na naše tribúny podporiť vo väčšej miere, pretože títo mladí chlapci sa snažia odovzdať poctivý výkon.

Autor : Bc Matej Čalfa

Foto: Peter Hoffman