HCB potvrdila v zápase  s Trnavou úlohu favorita a na príchod nového roka sa môže pripravovať s vedomým, že v posledných troch zápasoch na konci  roka 2017 z deviatich možných bodov získala šesť.

HC Osmos Bratislava – HK Trnava4:1 (1:1, 2:0, 1:0).

Góly a asistencie: 16. Brodek (Novák, Danišovský), 23. Novák, 29. Brodek (Novák, Černý), 51. Halama (Obšut, Ficel), – 11. Kamenický (Mišura).

Vylúčení:  3:3,  presilovky : 1:0, oslabenia : 0:0, Počet striel : 45:43

Zostavy:

HC Osmos Bratislava : Kožiak – Obšut, Ficel, Klučiar, Halama, Šálka, Černý, Valjent, Brodek, Novák, Danišovský, Roth, Kuzmín, Mlynčár, Kratochvíla, Dvonč, Guoth, Krajč, Bednarič.

HK Trnava :  Gíbl (29. Juríček – striedanie brankárov),- Burzík, Mihalko, Szalay, Schmidt, Mrava, Poláček, Hutár, Hrbáčik, Mišura, Kamenický, Košecký, Burian,  Ftáčnik, Čunderlík, Valent, Kuna, Brzák, Klema, Lukačovič.

Rozhodovali: Druga, Synek,  Šefčík.

HCB začala bez rešpektu a hneď v úvodných sekundách preverila brankára hostí. Jej snahu podporilo aj vylúčenie  Buriana za posunutie bránky. Presilovka v podaní Bratislavy zniesla tie najprísnejšie parametre, ale žiaľ bez gólu.  V piatej minúte sa k slovu dostali hostia, no Kožiak bol pozorný, hra sa prevažne odvíjala v strednom pásme, odkiaľ nehrozilo nebezpečenstvo ani pre jedno z mužstiev. O niekoľko minút neskôr nepríjemne narazil do dvierok  striedačky jeden z hráčov hostí a potreboval lekárske ošetrenie. V 11. minúte sa o slovo prihlásili opäť hostia. Kamenický našiel Mišuru a hostia hádam z druhej strely na bránu skórovali. 0:1. HCB okamžite pridala na dôraze a brankár Gíbl  sa musel riadne obracať. Výsledkom aktivity bol vyrovnávajúci gól, ktorého autorom bol Brodek. Zverenci trénera Verčíka sa neuspokojili, chceli skóre úplne otočiť, ale to sa im v úvodnej časti zápasu nepodarilo a tak prvé dejstvo skončilo remízou.

V prostrednej časti hry začali domáci zle, keď sa museli brániť presilovke hostí. Na trestnej lavici sedel Halama. Našťastie, gól neinkasovali, naopak,  o pár sekúnd sa radovali z vedúceho zásahu. Presadil sa Novák krásnou strelou. Hostí to zaskočilo a hralo sa väčšiu časť hry pred ich bránkou. Zo strany domácich to bola radostná hra a jedna pekná akcia striedala druhú. Tretí gól vsietil opäť Brodek a zvýšil tak stav na rozdiel dvoch gólov. Po treťom zásahu svätyne hostí  to vo svojej bránke nevydržal Gíbl a prepustil miesto svojmu kolegovi Juríčkovi. To trochu pomohlo Trnave ktorá ožila, no neupozornila na seba gólovo. Domáci ju prevyšovali vo všetkých herných činnostiach. Po dvoch tretinách Bratislava  viedli o dva góly.

V záverečnej dvadsať minútovke sa domáci museli brániť. Na trestnej lavici sedel Novák. Trnava si ale nevytvorila tlak a gól nepadol. Bratislava umne držala hráčov Trnavy na dištanc. Keď sa niečo nepodarilo, zasiahol spoľahlivý Kožiak. Domáci mali ideálnu šancu navýšiť vedenie, ale Brodek nepremenil trestné strieľanie. Napriek tomu HCB v ďalších minútach na ľade  dominovala,  vypracovala si sľubné šance a tak len po zásluhe záverečný gólový zápis zaznamenal Halama a to znamená že domáci  v poslednom zápase roka zaznamenali dôležitú výhru  a pripísali si na svoje konto ďalšie tri body.

HK Trnava, Rudolf Maco, tréner : „Dnes som čakal, že podáme trošku lepší výkon, parametre, ktoré sa mi páčili, splnila prvá tretina, mali sme viac z hry a vytvorili sme si dobré šance.  V druhej tretine sme urobili naivné chyby, prepadli sme a súper to využil. V prečíslení sme dostali dva góly. V tretej tretine sme sa snažili výsledok skorigovať, ale súper v hre v oslabení strelil štvrtý gól a keďže sme sa nevedeli presadiť, nemohli sme zápas zdramatizovať. Fanúšikom prajem do nového roka veľa zdravia, spokojnosti a úsmev na tvári . Želám si, aby boli spokojní, keď prídu na hokej“.

HC Osmos Bratislava, Rudolf Verčík, tréner : „ V poslednom zápase roka sme chceli vyhrať, čo sa nám podarilo a sme šťastní. Dnes rozhodla väčšia herná disciplína a to, že chlapci chceli dokázať, že nad Trnavou zvíťazia. Fanúšikom chcem zaželať šťastie, zdravie, lásku a tiež to, aby sa im darilo minimálne tak, ako v roku starom“.

Autor : Bc. Matej Čalfa

Foto : Peter Hoffman