V prvom zápase na domácom ľade v roku 2018 HCB privítala súpera z Michaloviec. Opäť nezískala všetky body, o víťazstve hostí rozhodla ich efektivita v prostrednej časti hry.

HC Osmos Bratislava a HK Dukla Ingema Michalovce  :  1:7  (1:1, 0:3, 0:3).

Góly a asistencie: 15. Klučiar (Obšut, Ficel)  –  13. Fajčák  (Linet, Brezniak), 23. Cútt (Solomonchak, Poliaček), 38. Jokeľ (Balko, Rusina), 39. Poliaček (Cútt, Kolba), 44. Mašlonka (Piatak), 54. Linet (Brezniak, Balko), 59. Hamráček (Valečko, Jokeľ).

Vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, strely na bránu : 26:43.

Zostavy HCB: Němec (Srnec od začiatku 3. tretiny ) –  Obšut, Ficel, Klučiar, Kratochvíla, Šálka, Roth, Valjent, Mucha, Novák, Danišovský, Černý, Kuzmín, Bednarič, Mlynčár, Dvonč, Čech, Guoth, Krajč.

HK Dukla Ingema Michalovce  : Trenčan – Valečko, Balko, Solomnchak, Cútt, Poliaček, Kolba, Dolgoš, Halás, Piatak,  Mašlonka, Oravec, Rusina, Brezniak, Linet, Fajčák, Jokeľ, Toma, Hamráček.

Rozhodovali: Adamec  –  Drblík  – Valo

Dnešný zápas sa odohrával od prvej minúty  vo svižnom tempe. V úvodných sekundách bol vylúčený hosťujúci Dolgoš za nedovolené bránenie. Hoci bol tlak domácich veľký, gól nepadol. Obe mužstvá nastreľovali puky na zadný mantinel a tak sa hra prevažne odvíjala v strednom pásme. V 13. minúte sa ale do vedenia dostali Michalovce, keď puk spoločne s obrancom domácich dotlačil za bránkovú čiaru Fajčák, všetko v súlade s pravidlami, a bolo  0:1. Domáci ale pridali a o dve minúty sa presadil Klučiar, na  ktorého strelu bol Trenčan v bránke hostí prikrátky. Úvodná dvadsať minútovka skončila nerozhodne 1:1.

Vstup do druhej tretiny mohli mať domáci výborný, to by ale Klučiar musel premeniť  svoju šancu.  V 23. minúte šiel na trestnú lavicu hráč HCB Ficel za podrazenie. Michalovce bleskurýchle využili ponúknuté a prítomným divákom ukázali efektívnu  presilovú hru. Na to, aby sa dostali do vedenia, im totiž stačilo iba dvanásť sekúnd a k trom bodom ich nasmeroval Cútt. Hráči z hlavného mesta sa však akoby nie a nie poučiť. Dôkazom toho je vylúčenie Kratochvílu už o necelé dve minúty , ale gólový účet na strane hostí  sa nerozšíril.  Němec sa musel  stále obracať. Zemplínčania  pôsobili živšie a pohyblivejšie. Dokonca nastrelili žŕdku a brankárovi  HCB  možno v ušiach zvoní doteraz. V 38. minúte ale prišiel tretí trest  pre bratislavských chlapcov, presadil sa Jokeľ a korunu nie príliš vydarenej tretine v podaní hokejistov hlavného mesta nasadil Poliaček, ktorý gólový sled uzavrel v tejto tretine na 1:4.

Na začiatku tretej tretiny museli domáci chytať zajaca za chvost a doháňať trojgólové manko. Ideálnu možnosť naštartovať motory mal prehrávajúci tím v 43. minúte pri vylúčení Kolbu. Hostia zo Zemplína však možno zaskočili aj sami seba a v 44. minúte  Mašlonka vo vlastnom oslabení zvyšoval na 1:5.  Z tohto úderu sa domáci už nespamätali a pripísali si najvyššiu prehru na domácom ľade od začiatku ročníka. Do povestnej sirény, ktorá by ukončila trápenie domácich, ešte chýbal nejaký čas, a tak sa za hostí presadil Linet a Hamráček, ktorí dokonali dielo skazy.

Miroslav Chudý , HK Dukla Ingema Michalovce, tréner : „Myslím si, že priebeh výsledku tomu nezodpovedá, prvá tretina z našej strany nebola ideálna, ale postupom času sme sa zlepšovali a získavali prevahu. V Bratislave sa nehrá ľahko, ale sme radi, že sme dosiahli takýto výsledok. Blíži sa posledná pätina súťaže, ráta sa každý bod. Našim prvoradým cieľom je ísť do play – off  z prvého miesta, pretože je to najvýhodnejšia pozícia“.

Imrich Antal, HC Osmos Bratislava, tréner :  „ Do zápasu sme išli s defenzívnou taktikou, predsa len Michalovce sú prvé mužstvo v súťaži. Snažili sme sa eliminovať ich rozohrávku, čo sa nám darilo, dostali sme smolný prvý gól, pretože náš obranca sa nechal aj s pukom zatlačiť do bránky. Potom sme dokázali vyrovnať a myslím si, že sme mali šance aj na to, aby sme v zápase vyhrávali.  Dnes bol rozdiel v tom, že sme nepremenili šance, ktoré sme mali v úvode. Michalovce nám odskočili a zápas bol pre nás stratený asi po druhej tretine“.

Autor : Bc. Matej Čalfa

Foto : Peter Hoffman