V hlavnom meste sa opäť preukázala nezlomná túžba víťaziť. Všetky body HCB ukradla Považskej Bystrici v závere.

HC Osmos Bratislava a HK 95 Považská Bystrica  :(1:0, 0:1 1:0 . ).

Góly a asistencie: 17.Klučiar(Obšut,Šálka), 54.Šálka(Klučiar, Kratochvíla)- 26.Rodionov(Dubeň, Jurášek)

Vylúčení:2:1     , presilovky:1:1        , oslabenia:0:0          , strely na bránu32:41

Zostavy:

HCB:.Kožiak- Obšut, Ficel, Klučiar, Kratochvíla, Šálka, Ledenev, Valjent, Brodek, Novák, Danišovský, Guoth, Kuzmín, Mucha, Mlynčár, Dvonč, Krajč, Roth, Bednarič.

HK 95 Považská Bystrica : Babik- Dvořák, Nahálka, Dolinajec, Ligas, Cíger, Dubeň, Saboš, Klíma, Zlocha, Okuliar, Leško Solar, Koleda, Jurášek, Danielčak, Bednár Miro, Turan. Rodionov.

Rozhodovali: Druga-Beniač-Vyšný

Od úvodných minút začala Bratislava bez rešpektu. Babik v bránke hostí mal čo robiť, no z viacerých sľubných príležitostí gól na domácej strane nepadol. Hostia sa osmelili až v polovici prvej tretiny, keď sa o slovo prihlásil Kožiak dobrým zákrokom.V 10. Minúte neuniklo pozornosti hlavného arbitra držanie Valjenta, a hostia mali výhodu presilovky. Z nej však nič nevyťažili a skóre sa nezmenilo. Za domácich sa po prečkaní oslabenia do šance dostal Mlynčár, ale prestrelil bránku. O pár sekúnd neskôr bola hra prerušená pre vážne zranenie hráča Považskej Bystrice. Po nútenom prerušení sa na trestnú lavicu dostal hráč hostí Okuliar za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou a domáci sa ujali vedenia. Presadil sa Klučiar, ktorý usmernil za chrbát hosťujúceho gólmana prihrávky šálku a Obšuta uzavrel úvodné dejstvo.

Do druhej tretiny vstúpili oba tímy opatrnejšie,  v osobných súbojoch neuhli ani jeden a zdravotníci boli opäť v akcií. Tentoraz sa to zaobišlo bez vážnejšieho zranenia. V 25. minúte sa k slovu dostali hostia keď na trestnej lavici sedel domáci Kratochvíla a  dokázali vyrovnať. To ich povzbudilo a o pár sekúnd dopravili puk za Kožiaka, no podľa hlavného rozhodcu Drugu v rozpore s pravidlami a tak gól nebol uznaný. Tento fakt niesla ťažko predovšetkým lavička hostí.Potom sa hra aj emócie trochu upokojili a keďže gól už nepadol v záverečnom dejstve sa začínalo znova.

Hostia chceli ísť v záverečnom dejstve do vedenia. A tak sa v úvodných minútach tretej tretiny hralo pred Kožiakom.  Ten  odolal tlaku hostí .Domáci,  ale s pribúdajúcimi minútami začali hrať agresívnejšie a aj Babik sa na nedostatok práce nemohol sťažovať. Výsledkom týchto momentov bolo viacero kontroverzií medzi hráčmi. Nepomohlo to však k tomu, aby sa dostali do vedenia. Keď sa už zdalo, že body sa budú deliť o slovo sa prihlásil Šálka a zabezpečil domácim dôležité tri body.

Miroslav Nemček HK 95 Považská Bystrica, tréner „.Rozhodla jedna individuálna chyba mladého chlapca, ktorý si myslí, že už vie hrať hokej. Celý zápas sme boli lepší. Škoda, že sme nedali gól. Stále veríme, že budeme vo vyraďovačke. Hra je lepšia len dávame málo gólov. Zranenie Jakuba Cígera bolo nezavinené.“

Imrich Antal, HC Osmos Bratislava, tréner „Dnes to nebol zápas o hokeji. Bol to boj o každý centimeter ľadu. Mrzí ma zranenie Jakuba Cígera a dúfam, že sa čoskoro uzdraví.

Autor : Bc. Matej Čalfa

Foto : Peter Hoffman