Diváci na štadióne Vladimíra Dzurilu videli stretnutie, v ktorom padlo dovedna jedenásť gólov. HC Bratislava si pripísala ďalšie tri body.

HC Osmos Bratislava a HK Nové Zámky B  : 10:1 (2:0, 4:0, 0:1, 4:1).

Góly a asistencie: 4. Mlynčák (Dvonč, Mucha), 15. Klučiar (Ficel), 21. Danišovský (Klučiar), 28. Brodek (Šálka),  37. Šálka (Brodek, Krajč), 39. Klučiar (Danišovský), 43. Mlynčák (Dvonč, Čech), 43. Danišovský (Kratochvila, Klučiar), 56. Klučiar (Obšut, Danišovský), 59. Klučiar (Ficel, Danišovský) – 53. Murashov.

Vylúčení: 2:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, strely na bránu : 75:31

Zostavy HCB: Nemec  – Obšut., Ficel, Klučiar, Kratochvila, Danišovský, Roth, Valjent, Brodek, Šálka, Krajč, Čech, Kuzmín, Mucha, Mlynčár,  Dvonč,  Bednarič.

HK Nové Zámky B  : Nagy- Trávniček, Šimek, Tužinský, Rehák, Matejov, Sabo, Matejovie, Murashov, Kovács, Slávik, Kudrna, Židulják, Kucsera, Vӧrӧs, Maroš, Ryšavý.

Rozhodovali: Valachovič –  Vyšný – Frimmel

Bratislava od úvodu začala náporom. Už v štvrtej minúte sa presadil Mlynčár a plány sa začali napĺňať. V 5. minúte pykal  Roth  za seknutie. O pár sekúnd k nemu pribudol aj Čech za vyhodenie puku a Zámky mali skvelú šancu vyrovnať. Nestalo sa.  Zápas bol dynamický a druhý gól sa podarilo dať až Klučiarovi v 15. minúte, hoci šance mali Bratislavčania už skôr. Klučiarov gól uzavrel prvé dejstvo.

V úvode druhej tretiny sa presadil Obšut a skóre utešene narastalo. Bolo otázkou času, kedy domáci urobia ďalší zárez na bránke hostí. V 28. minúte sa presadil Brodek a bolo 4:0.  HCB neprestala s lavínou krásnych akcií . Mário Vӧrӧs pykal za hru so zdvihnutou hokejkou, počas ich oslabenia sa dostal do úniku hráč hostí, ale gól nezaznamenal. Nové Zámky v dnešnom zápase mali problémy s disciplínou a nemohli sa dostať do tempa. Keď piaty gól pridal Šálka,  s hosťami to vyzeralo zle. Šiesty gól pridal Klučiar a zápas bol po druhej tretine rozhodnutý.

V záverečnej dvadsať minútovke domáci výsledok ešte viac prikrášlili a pridali ďalšie štyri góly.  Keby Nové Zámky mohli, asi by ušli z ľadu. Domáci svoju dominanciu zvýraznili aktivitou a hrou na plný plyn, ktorá sa divákom musela páčiť. Nie vždy sú totiž svedkami dvoj ciferných výsledkov.  HCB tak po vysokom víťazstve 10:1 skresali stratu na piatu priečku v tabuľke na jediný bod, keďže Dubnica prehrala s Michalovcami. Z ktorého miesta postúpia chlapci z hlavného mesta do vyraďovacej časti , sa ešte uvidí v posledných pár zápasoch. Je však celkom isté, že ak nováčik, ktorý v tejto súťaži pôsobí prvú sezónu a podarí sa mu prebojovať sa do vyraďovacej časti, je to veľký úspech.

Garip Saliji(Nové Zámky B tréner) „Výsledok je úplne zaslúžený. Moje mužstvo nepodalo ani 50% výkonu, ktorého je schopné. Dnes chýbala ochota, bojovnosť, nasadenie a to sa prejavilo na výsledku“.

Imrich Antal (HC Osmos Bratislava) – tréner „ Je veľmi pozitívne, že na ľade začíname robiť to čo si povieme v kabíne Po prvej tretine sme si povedali niektoré veci druhú tretinu sme vyhrali 4:0 a potom sme sa už len bavili tým, čo máme natrénované. Veľmi dôležitý bol kolektívny výkon“.

Autor: Bc. Matej Čalfa

Foto: Peter Hoffman