V posledný januárový deň sa na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurilu uskutočnil nie len posledný zápas domáceho tímu základnej časti na domácom ľade, ale zápas bol špecifický aj jubileom Jaroslava Obšuta, ktorý odohral tisíci zápas vo svojej bohatej kariére. Veľmi chcel vyhrať, no  tento krát bola hokejová šťastena proti tomu

HC Osmos Bratislava a MHK Dubnica n/Váhom :  2:6 (1:1, 1:2, 0:3).

Góly a asistencie: 06. Klučiar (Kratochvíla, Podhradský), 24. Danišovský (Novák, Brodek)  –  02. Berák (Kostev, Kanaet), 27. Briestenský (Hegyi, Burzala), 37. Hegyi (Bobček), 42. Briestenský (Hegyi, Bobček),  57. Berák (Kanaet, Kútny), 59. Hegyi (Habšuda, Jakubík).

Vylúčení: 7:9, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, strely na bránu : 35:49

Zostavy HCB: Kožiak – Obšut., Podhradský, Klučiar, Kratochvíla, Sloboda, Černý, Vidovič, Brodek, Novák, Danišovský, Valjent, Ficel, Mucha, Šálka, Ondris, Guoth, Kuzmín, Mlynčár, Krajč, Bednarič.

MHK Dubnica n/Váhom  : Dovina – Bobček, Rehák, Krajči, Ďuriš, Kokavec, Kostev, Habšuda, Berák, Kanaet, Kútny, Burzala, Ševc, Briestenský, Hegyi, Trenčan, Trška, Jakubík.

Rozhodovali: Valachovič – Vyšný – Beniač

Domáci tento duel začali svižne, korčuliarsky stačili súperovi, no do vedenia išli v druhej minúte hostia, keď Berák otvoril skóre. O tri minúty išiel na trestnú lavicu hosťujúci Habšuda a Klučiar mu nedovolil odsedieť si plnú výšku trestu, keď v tejto presilovke vyrovnal stav stretnutia. Hralo sa stále vo svižnom tempe a na scénu pomaly ale isto prichádzali päste. Hlavným aktérom bol predovšetkým hosťujúci Kokavec, ktorý inkasoval  najskôr dvojminútový trest za hrubosť, ale rozhodca mu súčasne udelil aj vyšší 10 minútový trest za pästný súboj. Hoci bola hra často prerušovaná pre súboje na hranici pravidiel, prichádzali šance na oboch stranách. Ani jedno z mužstiev sa ale do prvej sirény presadiť už nedokázalo, a tak prvé dejstvo skončilo remízou 1:1.

V druhej tretine začali lepšie opäť domáci, ktorí pôsobili agresívnejšie, rýchlejšie na puku a s tým sa hostia chvíľu nevedeli stotožniť. Domácich dostal do vedenia Danišovský. Ako sa neskôr ukázalo, bola to gólová derniéra domácich v tomto zápase. Iniciatívu totiž prevzali Vodilovi zverenci, presadili sa v prostrednej časti ešte dva krát. Podarilo sa to Briestenskému a Hegyimu. Je to paradox, pretože ani jedno z mužstiev nemalo veľkú prevahu. Po dvoch tretinách teda hostia viedli 2:3.

Napriek prehre domácich zápas patril Jaroslavovi Obšutovi, pre ktorého podľa jeho vlastných slov to bol veľmi emotívny zápas. Pevne veríme, že svojimi bohatými skúsenosťami dopomôže k triumfom v play-off. Ešte raz gratulujeme a prajeme veľa zdravia do ďalších zápasov!

Ján Vodila, MHK Dubnica n/Váhom – tréner : „Do zápasu sme išli s cieľom hrať dobrý hokej, vyrovnať sa domácim a zabodovať. To sa nám podarilo, myslím si, že sme hrali dobrý hokej s dobrou kombináciou a zakončením. Tešíme sa z víťazstva“.

Imrich Antal, HCB – tréner : „Výsledok je krutý, ale musíme povedať, zaslúžený. Také šance, aké sme mali za stavu 1:2 sme im ponúkli šance, ktoré by nepremenil len drevák. Je to na margo našich hráčov, ktorí opäť prestali plniť, čo sme si povedali. Otočilo sa to proti nám. My sme svoje šance nepremenili, hostia naopak áno a v tom bol hlavný rozdiel. Zlomilo sa to po inkasovaní druhého gólu, ktorý bol pre nás nešťastný. Darí sa nám to, o čo nám išlo, naši chlapci si začínajú viacej veriť a to sme radi“.

Autor : Bc Matej Čalfa

Foto : Peter Hoffman