Úvodnému buly tretieho stretnutia sérii predchádzala milá udalosť. V striebornej prilbe totiž nastúpil domáci Dušan Klučiar. Strieborná prilba je ocenenie pre najproduktívnejšieho hráča mesiaca. Klučiar ju dostal za mesiac január.

HC Osmos Bratislava – HC Prešov Penguins : 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly a asistencie: 33. Brodek (Ficel, Obšut), 39. Šálka (Obšut, Klučiar), – 44. Hopkovič (Prokop).

Vylúčení: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia:  0:0, strely na bránu : 28:47

Zostavy HCB:  Mega (Neměc), – Občut, Vidovič, Klučiar, Kratochvíla, Šálka, Valjent, Ficel, Novák, Brodek, Danišovský, Guoth, Kuzmín, Mucha, Mlynčár, Krajč, Matejovie, Mihalko, Roth.

HC Penguins Prešov :  Riečický (Spodniak) – Kotzman, Palko, Prokop, Šimčák, Baláž, Novický, Hopkovič, Chalupa, Tomčák, Krajňák, Komloš, Mackovič, Babynets, Bylina, Gavrik, Ferenc, Maňák, Pulščák, Valent,  Mikolášek.

Rozhodovali: Valachovič – Adamec – Beniač –  Vyšný.

Hostia z Prešova vedomí si, že majú matchball začali opatrne. Obaja súperi vykrývali stredné pásmo. Zopár strelami hostia preverili domáceho Megu, ten ale neinkasoval. Pre Riečického boli úvodné minúty o niečo ľahšie, keďže nemal toľko práce.  V prvej sľubne vyzerajúcej šanci sa ocitol domáci Brodek, no netrafil bránku. Strelou z diaľky to o pár sekúnd skúšali Bratislavčania opäť, Riečický bol pozorný.  V 14. minúte ostal v obrannom pásme domácich ležať hosťujúci Baláž a bola privolaná zdravotná pomoc. To poriadne rozohnilo lavičku hostí. Zákrok ostal bez povšimnutia hlavných arbitrov.  V závere prvej tretiny si ešte hostia vypracovali šancu, skóre sa však nezmenilo.

Prostredná časť hry sa začala vylúčením na oboch stranách. Za domácich sedel Michal Šálka za hrubosť a za hostí v rovnakom čase Mikolášek za rovnaký priestupok. O pár sekúnd sedel na lavici hanby aj Ficel. Hostia sa tak dostali do výhodnej presilovej hry 4 na 3. Bratislava s vypätím všetkých síl odolala.  Prešov bol aktívnejší a rozdával si rýchle prihrávky v útočnom pásme. Mega bol však spoľahlivý. Po jednom zo zákrokov začali fanúšikovia hostí verbálne častovať domácich  nie príliš slušne.  Píšťalka pánov v pruhovanom opäť ostala nemá. Hralo sa v plnom počte na oboch stranách. Do rýchleho protiútoku sa dostali hráči hostí, domácich však zachránila žŕdka. O slovo sa prihlásili domáci, ale svoju šancu nevyužili. O pár minút pohrozil Prešov. Strela však opečiatkovala „iba žrď.“ Ako prví sa z gólu tešili domáci. V 33. minúte sa presadil Brodek, po krásnej súhre celého útoku dostal hlavné mesto do vedenia. Bratislavčanom  sa konečne ako prvým podarilo streliť otvárací gól stretnutia. Na vzniknutú situáciu sa zverenci trénera Tomka snažili zareagovať. Viac sa tlačili pred Megu, no ten bol pozorný. Prípadné dorážky zlikvidovala dobre fungujúca obrana HCB. Aj preto po štyridsiatich minútach odchádzali do kabín spokojnejší Bratislavčania. Ba čo viac, v 39. minúte po brejku pridal gól Michal Šálka, rutinérsky zakončil  a bolo 2:0!

Do posledného dejstva Prešov vstúpil s jasným cieľom a to čo najskôr skresať manko na súpera. Tomu podriadili všetko a v 44. minúte sa radovali z gólu Hopkoviča. O minútu na to sa do úniku rútil Filip Mlynčár, Bylina mu nestíhal a tak „zatiahol ručnú brzdu“. Za podrazenie išiel na trestnú lavicu. Domáci poslali na ľad skúsenosť, napriek šanciam Obšuta sa z gólu neradovali. S pribúdajúcim časom znervózneli aj „tučniaci“. V 51. minúte im ideálnu šancu na vyrovnanie ponúkol Novák, keď pykal za hru so zdvihnutou hokejkou. Hostia sa však nepresadili. Hráči z hlavného mesta sa však museli stále obracať, pretože aj nahodené puky zo strany Prešova vyvolávali najvyšší stupeň ohrozenia v domácich radoch.

Bratislavčania tak znížili po víťazstve 2:1 stav série na 1:2 a hoci tréner hostí Anton Tomko spokojný nebol, musel prijať, že v Bratislave sa odohrá aj štvrtý duel.

Srdečne na tento zápas, ktorý sa odohrá 18.02. o 18.30 hod. všetkých fanúčikov a priaznivcov hokeja pozývame !! Nech žije dobrý hokej !

Anton Tomko, tréner  HC Prešov Penguins : „V kabíne sme si prízvukovali, že sa musíme zodpovedne pripraviť. Tréningy boli nasmerované na systém Bratislavy, no dnes nám to nevyšlo. To, čo sme si povedali, ostalo v kabíne. Síce sme mali v tomto zápase prevahu, ale prvý gól padol po individuálnej chybe. Pri druhom góle sme za sebou zabudli hráča. Tieto dve veľké chyby nás stáli víťazstvo, z jedným gólom sa na ľade súpera ťažko vyhráva.  Sledujem informácie zo zápasov play-off  prvej ligy ale myslím si, že kompetentní by sa mali zaoberať nie fér zákrokmi na hlavu. Nie je normálne, aby sme v play-off po troch zápasoch mali mimo hry troch hráčov!  Po dnešnom zákroku má Marcel Baláž otras mozgu a k tomu ešte aj šitie na hlave. Je na zamyslenie, prečo hráč po takomto zákroku neodišiel ani len s minimálnym trestom. Mali by sa tým však zaoberať kompetentní a mali by sa z toho vyvodiť následky.  Ak sa chceme uberať trendom hokeja, že sa budeme mlátiť a zabíjať na ľade, určite to hokeju neprospieva. Mala by existovať komisia, ktorá bude sledovať takéto zákroky a bude promtne reagovať. Keby takýto  zákrok pochádzal z našich radov, určite hráča nepochválim a ak taký faul urobí, odpyká si trest. Zdravie si treba vážiť, netreba zabúdať na fair- play, áno hrajme tvrdo, ale nie zákerne.“ (zdroj TV Ružinov).

Rudolf Verčík, tréner HC Osmos Bratislava : „Dnes rozhodla hlavne herná disciplína. V Prešove sme hrali oba zápasy výborne, ale po vlastných osobných chybách sme si oba tieto zápasy prehrali. Dnes sme dodržiavali taktiku, boli sme málo vylučovaní a aj to pomohlo k dnešnému dobrému výsledku. Zranenie hosťujúceho hráča bolo podľa slov Brodeka neúmyselné, nakoľko sa zrazili a hosťujúci hráč mal hlavu dole. Či tam faul bol, alebo nie, by sme museli vidieť na videu. Matej Mega je mladý chlapec, ktorý je psychicky veľmi odolný a sme radi, že nás drží nad vodou“.

Autor : Bc. Matej Čalfa

Foto : Peter Hoffman