12.5.2018 sa začala letná príprava hráčov HC Bratislava. V premiérovej sezóne medzi prvoligovou elitou si klub z hlavného mesta rozhodne hanbu neurobil a zahral si vyraďovaciu časť, v ktorej podľahol Prešovu.

Pred klubom sú ale nové výzvy a ciele, po ktorých funkcionári a fanúšikovia túžia. A že to všetci zobrali poriadne od podlahy, môžete veriť! Ideálne podmienky na zdokonaľovanie hráčskych zručností našiel manažment klubu v priestoroch spoločnosti HDC Slovakia. Spomínaný areál je vybavený špičkovými prístrojmi, ktoré hráčom pomáhajú napredovať. V tomto objekte nájdeme trenažér, telocvičňu a multifunkčné ihrisko, ktoré hráči naplno využívajú na rôzne cvičenia.

Mužstvo sa pred začiatkom prípravy podrobilo  testom, ktoré trénerom, ale aj samotným hráčom veľa napovedali. Letná príprava prebieha nasledovne. Zverenci trénera Verčíka sú päťkrát týždenne v telocvični a raz na ľadovej ploche Zimného štadióna v Petržalke. Obrazový materiál nájdete na oficiálnom profile HCB na sociálnej sieti Facebook.

Kluby počas leta riešia nie len otázku hráčskeho kádra, ale aj personálne otázky. Bratislavský klub nie je výnimkou. Hlavným trénerom pre nadchádzajúcu sezónu 2018/19 sa stal Rudolf Verčík. Ten v minulej sezóne pôsobil pri mužstve ako asistent po boku Imricha Antala, ktorý sa stal športovým riaditeľom klubu.  Verčíkovým asistentom sa stáva Roman Varga, a trénerom brankárov bude Roman Mega.  Obranné rady bude mať na starosti skúsenosťami ovenčený Jaroslav Obšut!

Káder HCB opustili Stanislav Gron, Andrej  Roth a  Marek Horský. Do tímu zatiaľ pribudli Pavešic, Kalináč, Vyskoč, Ján Mucha, ktorý v minulosti  pôsobil v klube ČEZ Motor České Budějovice pod vedením Václava Prospala.

Káder ktorý začal spoločnú letnú prípravu: Brankári: Martin Juríček, Karel Němec, Matej Mega, Marek Srnec.

Obrancovia: Pavol Pavešic, Martin Vyskoč, Ján Mucha, Michal Guoth, Jakub Ficel, Michal Valjent, Peter Kuzmín, Filip Vidovič, Miroslav Čech.

Útočníci: Martin Kalináč, Stanislav Krajč, Patrik Danišovský, Lukáš Mucha, Filip Novák, Andrej Bednarič, Dušan Klučiar, Patrick Brodek, Michal Šalka, Filip Mlynčár, Patrik Kratochvíla.

Okrem hráčskeho kádra HCB priniesla svojim fanúšikom potešujúcu správu v podobe predĺženia spolupráce so svojim generálnym partnerom spoločnosťou OSMOS, ktorá bude generálnym partnerom klubu aj v novej sezóne. To však ešte nie je všetko!  Novým hlavným partnerom klubu sa stala firma Bavaris Facility Services. Bratislavčania to teda s útokom na najvyššie priečky aj v tejto sezóne myslia vážne.

O ďalšom dianí v klube Vás budeme čoskoro informovať.

Autor: Bc. Matej Čalfa

Foto: Facebook