HCB stále trénuje intenzívne a naplno. Medzi tréningovými jednotkami si čas pre nás našiel Rudolf Verčík, ktorý bol pre sezónu 2018/2019 menovaný do funkcie hlavného trénera.

Pri mužstve ste pôsobili aj v minulej sezóne. Ako rýchlo ste prikývli na ponuku vedenia stať sa hlavným trénerom?

„Dohodli sme sa viac-menej hneď. Už ku koncu sezóny sme sa rozprávali s hlavným trénerom Imrichom Antalom o tom, že po sezóne prejde na pozíciušportového manažéra klubu a ja ho nahradím na jeho pozícií.“

Čo hlavné sa pre vás týmto krokom zmenilo?

„Zmenilo sa len to, že som sa stal hlavným trénerom. Čo sa týka smerovania klubu pokračujeme v tom, čo sme začali. Robíme hokej pre bratislavských chlapcov a to je hlavná myšlienka klubu.  Budeme v nej pokračovať aj v dalšej sezóne.“

Aké sú ciele klubu i vaše osobné v blížiacej sa sezóne?

„Pokiaľ ide o ciele,   tie máme po etablovaní sa v minulej sezóne 1. ligy len tie najvyššie a chceme hlavne posilniť mužstvo o skúsených hráčov. Tiež sa  pobiť  o čo najvyššie priéčky a tak ako vedenie klubu,  tak aj ja mám len tie najvyššie ciele.  Chceme sa pobiť o postup do najvyššej súťaže“.

Aký štýl hokeja budete preferovať v domácich dueloch?

„Čo sa týka hry a štýlu,  chceme preferovať atraktívny hokej pre divákov,  aby sme ich prilákali vo väčšom počte na náš štadión ako tomu bolo v minulej sezóne.“

Na čom vám v letnej príprave bude najviac záležať?

„V letnej príprave sa zameriavame hlavne na rozvoj sily, rýchlosti dynamiky, koordinačných schopnosti a nezabúdame ani na vytrvalosť.“

Ako prežívate zápasy na striedačke? Ste „búrlivák alebo kľuďas,“ ktorý vrie vo vnútri?

„Zápasy prežívam dosť emotívne vo vnútri,  aj keď navonok pôsobím kľudným dojmom. Nerád prehrávam.“

Do mužstva prišli noví hráči, viete si predstaviť ďalšie nové mená?

„Do mužstva už v letnej príprave prišlo pár zaujimavých mien a dalšie máme ešte pripravené tak,  aby sme sa posilnili na všetkych postoch a skvalitnili tým silu našho mužstva.“

Vašim asistentom je Roman Varga. Ako sa vám spoločne spolupracuje?

„Je to ambiciózny tréner,  ktorý má chuť pracovať a pomôcť nám k splneniu nášho cieľa a to je postup do najvyššej súťaže.  Myslím si, že celková spolupráca v našom trénerskom štábe aj s trénerom brankárov Romanom Megom je na veľmi dobrej úrovni. Imrich Antal prešiel na pozíciu športoveho manažera.  Stále je sučasťou našho trénerského štábu a všetko s ním konzultujeme, nakoľko pre mňa osobne bola minulá sezóna po jeho boku obrovskou tréneskou školou.“

Ako si tréner Verčík v kabíne vybuduje rešpekt  medzi svojimi zverencami?

„Tréner nemusí byť obľúbený,  ale musí byť rešpektovaný a  mať v kabíne pred zverencami prirodzený rešpekt.“

Autor: Bc. Matej Čalfa

Foto: HC Bratislava