Hokejisti z hlavného mesta to s útokom na najvyššie priečky myslia naozaj vážne. Dôkazom toho je aj fakt, že vedeniu sa podarilo udržať oporu z minulej sezóny Patricka Brodeka. Najvýstižnejšie jeho prínos pre mužstvo opísal športový riaditeľ klubu Imrich Antal, ktorý na jeho adresu povedal: „Patrick je hráč s výbornou strelou a prehľadom v herných situáciach. Výborný do presilovej hry, s citom v rozohrávke.“

V krátkom rozhovore nám Patrick odpovedal na niekoľko otázok.

Ako si videl pôsobenie HCB v ich premiérovej sezóne v 1. St. Nicolaus lige?

“Vedenie sa o nás veľmi dobre staralo, či po materiálnej alebo finančnej stránke. To, čo nám bolo zo strany klubu sľúbené, bolo aj dodržané. Mrzí ma len to, že sme sa nedostali ďalej v play-off.”

Čo považuješ za svoju najväčšiu prednosť?

„Rýchlosť“ (smiech).

Mal si ponuky aj z iných klubov?

„Iné ponuky som neriešil, kedže mám tú možnosť hrať doma za Bratislavu.“

Čo by si chcel odkázať fanúšikom HCB?

„Hokej sa hrá hlavne pre divákov, musí ich baviť naša hra. Čím viac divákov nás príde podporiť, tým lepšia bude atmosféra na štadióne a to nás bude hnať vpred. Bez nich by to nebolo ono. Myslím si, že vedenie tam dá nejaké to pivečko k lístku (smiech). Takže sa na Vás tešíme!”

Na Patricka a jeho góly v našom drese sa už teraz tešíme.

Autor : Mgr. Matej Čalfa

Foto : HC Bratislava