Hokejisti z hlavného mesta sa opäť predstavili na domácom ľade a chceli znova zaznamenať trojbodový zápis. Mali na to ideálnu príležitosť, nakoľko s Novými Zámkami B  odohrali niekoľko duelov s dvojcifernými výsledkami.

HC Osmos Bratislava HC Mikron Nové Zámky B 11:0 (4:0, 1:0, 6:0)

Góly a asistencie:  9. Klučiar (Kalináč, Kuzmín), 10. Mikolášek (Ondris, Pavešic), 11. Kalináč (Klučiar, Vidovič), 19. Mikolášek (Kratochvila , Hřebíček), 27. Danišovský

(Kalináč, Valjent), 40. Klučiar (Kalináč, Valjent), 43. Brodek (Bednarič, Smolka), 45. Klučiar (Kalináč, Valjent), 50. Pavešic (Kratochvila, Ondris),  52. Klučiar (Kalináč, Valjent), 58. Kalináč (Klučiar, Danišovský).

Vylúčení,  presilovky, oslabenia, počet striel: 4:7, 3:0, 1:0, 60:20.

Rozhodovali : Jonák – Valko – Benjač.

Zostava HC Osmos Bratislava: Mega – Valjent, Kuzmín, Danišovský, Kalináč, Klučiar, Juriga, Ficel, Šálka, Prokop, Musliu, Hřebíček, Pavešic, Ondris, Kratochvíla, Mikolášek, Čech, Vidovič, Brodek, Bednarič, Smolka.

Zostava HC Mikron Nové Zámky : Glosár – Vyžinkár, F. Martin, Kudrna, Štefánik, Gubó, Buc, Maroš, Evdokimov, Židulják, Kucsera, Bὅrὅs, Ryšavý, Jesenský, Petro, Dobrotina, Danilov, Hariš, Janka, Otruba.

V prvej tretine domáci začali kombinačne a hneď v úvode sa nasťahovali pred gólmana hostí, ktorý bol zamestnaný ich streleckými pokusmi. V tretej minúte si svoju hokejku neustrážil hosťujúci Jesenský  a Bratislava mala výhodu presilovej hry. Celú dvoj minútovku strávili domáci v útočnom pásme, no gól to neprinieslo. O pár sekúnd dostali výhodu presilovky aj Novozámčania. Ich pokusy však zneškodnil Matej Mega.

Na radosť domácich tribún skóroval Dušan Klučiar, ktorý  v deviatej minúte pohodlne dopravil puk za bezmocného brankára. Už o minútu bolo 2:0, keď sa presadil Mikolášek. To nevydržal tréner hostí a vzal si oddychový čas. Ten nepriniesol želaný efekt, pretože za zbytočné podrazenie pykal Ryšavý. Na trestnej lavici si dlho neposedel a vyhnal ho z nej Martin Kalináč a bolo pohodových 3:0 pre domácich. Nové Zámky B absolútne doplácali na nedisciplinovanosť, rýchlostne nestíhali súperovi, z čoho pramenili viaceré vylúčenia. HC Osmos Bratislava ich nemilosrdne trestal. Po prvej dvadsať minútovke viedla Bratislava 4:0

Druhú tretinu domáci Osmos Bratislava pokračoval v početnej výhode o jedného muža. Svoj náskok však nezveľadil.  V prvej päť minútovke druhého dejstva sa hra prevažne odvíjala v obrannom pásme hostí. Tí si pomáhali nedovolenými zákrokmi ako napríklad Ľuboš Buc, a udržiavali tak nechcene domácich pred svojim bránkoviskom. Piaty gól domácich pridal Danišovský a domáci pokračovali v nápore. Hostia nevedeli kam skôr skočiť a napriek vysokému výsledku mal zápas skvelé tempo.  Hoci mali domáci viacero šancí, skórovali iba raz a po štyridsiatich minútach viedli pohodlne 5:0.

Ak si niektorý z prítomných divákov myslel, že zápas sa bude iba dohrávať, v záverečnej časti hry sa nestačil čudovať. Domáci pridali v tejto tretine ďalších šesť gólov a hokejistom Novozámockého B dokonale znechutili hokej. Je evidentným  faktom, že HC Osmos Bratislava pôsobí zohratým dojmom, čo dáva tušiť, že sa ešte z ich strany dočkáme veľkých hokejových predstavení. Dôkazom tohto tvrdenia je skutočnosť, že z dvoch domácich zápasov majú plný bodový zisk a impozantné skóre 16 vstrelených a 3 inkasované góly. Manažmentu sa teda vyplatil krok, ponechať minuloročný káder a doplniť ho o skúsených harcovníkov.

HC Micron Nové Zámky, Garip Saliji, tréner : „Máme veľmi mladé mužstvo, ktoré sa učí každý zápas. Moje mužstvo potrebuje nabrať skúsenosti. Domáci si zápas kontrolovali a v poslednej tretine to bola exhibícia z ich strany.

HC Osmos Bratislava, Dušan Klučiar, hráč : „Bolo dôležité sa na zápas dobre pripraviť. Je dobré, že chalani ostali pokope, sme posilnení a máme silu. Verím, že budeme čím ďalej, tým silnejší“.

HC Osmos Bratislava, Jaroslav Obšut, asistent trénera : „ Chlapci sa na tento zápas pripravovali tak, ako na každý iný. Možno ani oni nečakali, že to bude také vysoké víťazstvo, ale pripravili sme sa dobre. Máme určených hráčov na presilovky, trénujeme ich a v zápase sa to ukázalo.

Autor : Mgr. Matej Čalfa

Foto: Peter Hoffman