Fanúšikovia prvoligového hokeja v hlavnom meste sa konečne dočkali. Ich mužstvo HC Osmos Bratislava sa predstavilo v úvodnom kole prvej hokejovej ligy na domácom ľade. Súpermi boli hokejisti HK Trnava.

HC Osmos Bratislava – HK Trnava 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)

Góly a asistencie: 21. Musliu (Šálka, Prokop),  23. Klučiar (Pavešic), 42. Mikolášek (Ondris, Guoth), 57.Ondris (Pavešic, Guoth), 59. Šálka (Musliu, Pavešic) –  4. Valo (Hrbáčik, Hudec), 44. Škokor (Schmidt, Szalay), 44. Ftáčnik (Kuna).

Vylúčení,  presilovky, oslabenia, počet striel: 5:6, 1:1, 0:0, 35:38.

Rozhodovali : Valachovič – Kovalík – Junek.

Zostava HC Osmos Bratislava: Němec – Valjent, Kuzmín, Danišovský, Kalináč, Klučiar, Juriga, Ficel, Šálka, Prokop, Musliu, Guoth, Pavešic, Ondris, Kratochvíla, Mikolášek, Čech, Vidovič, Brodek, Bednarič, Puš.

Zostava HK Trnava: Kutej – Poláček, Klein, Szalay, Schmidt, Ševčík, Mihalko, Burian, Hrbáčik, Valo, Hudec, Kuna,  Housa, Ftáčnik, Klema, Škokor, Kormúth, Šanko, Mikeš, Lindeman, Grell.

V úvodnom kole 1. St. Nicolaus hokejovej ligy sa predpokladalo víťazstvo domácich.  Počas letnej prestávky do ich kádra pribudli viaceré posily, ktoré sa bodovo zapísali už v tomto zápase. No plány domácich už po štyroch minútach narušil Valo a dostal hostí do vedenia. Bratislavčania pôsobili zaskočene, no prevzali opraty zápasu do vlastných rúk. Taktiež im k tomu dopomohli hostia, ktorí v rozpätí piatej až šestnástej minúty obdržali dvojminútové tresty. Kutej v bránke hostí však nekapituloval. Hoci domáci mali šance, prvú dvadsať minútovku ukoristili hostia.

V prostrednej časti hry zabral dohovor domácich trénerov a už po úvodnej minúte sa presadil Musliu, ktorý si otvoril strelecký účet v drese HC Osmos Bratislava. Domáci hýrili pohybom a povzbudení vyrovnaním kráčali v ústrety k zmene stavu vo svoj prospech.  Dvojminútovým trestom im k tomu dopomohol hosťujúci Burian, ktorý pykal za podrazenie. O slovo sa v presilovej hre prihlásil Klučiar a po asistencii Pavešica zdvihol zástavu domácich. Po štyridsiatich minútach teda na ukazovateli skóre svietil pre domácich priaznivý stav 2:1.

Z pohľadu divákov sa najzaujímavejší hokej odohral v tretej tretine. Prítomní boli svedkami piatich gólov. Keď v štyridsiatej druhej minúte Mikolášek zvyšoval na 3:1, zdalo sa, že hostia z Trnavy „rezignovali“. Opak bol však pravdou. O ďalšiu minútu hákoval domáci  Danišovský a Škokor vrátil hostí do stretnutia. Viditeľne otrasený HC Osmos Bratislava nepochopiteľne kapituloval už o desať sekúnd, keď sa presadil Ftáčnik a bolo 3:3. Následne ani jedno z mužstiev nechcelo urobiť chybu, hráči sa navzájom pozorne strážili a diváci boli svedkami dramatickej zápletky. Bratislavčania nakoniec strhli víťazstvo na svoju stranu, keď sa presadili Ondris a Šálka a druhý menovaný uzavrel skóre stretnutia na konečných 5:3.

Mužstvo HC Osmos Bratislava zvládlo prvý domáci zápas a Jaroslav Obšut, ktorý je asistentom trénera, sa zo svojimi zverencami tešil zo zisku troch bodov.

Autor : Mgr. Matej Čalfa

Foto : Peter Hoffman