Bratislava v druhom zápase nestrelila ani gól

Hokejisti z hlavného mesta sa opäť v krátkom čase predstavili na domácom ľade. Ich súperom bola dobre hrajúca Dubnica, ktorej napokon nestrelili ani gól. Z dvoch domácich zápasov tak z možných šiestich získali HC Osmos iba bod.

HC Osmos Bratislava – MHK Dubnica n/Váhom :  0:3  (0:2, 0:1, 0:2, 0:0)

Góly a asistencie: 1. Macek (Kristín),  2. Kutný (Kanaet, Jakubík), 25. Kristín (Macek, Jakubík).

Vylúčení,  presilovky, oslabenia, počet striel: 7:8, (navyše Brodek HC Osmos Bratislava 2+ 10 min. za vrazenie na mantinel, Lantoš MHK Dubnica 10 min. osobný trest za nešportové správanie),    0:0, 0:0, 56:32.

Rozhodovali : Purgat – Jurčiak – Nosek.

Zostava HC Osmos Bratislava: Němec – Valjent, Kuzmín, Danišovský, Kalináč, Klučiar, Juriga, Ficel, Šálka, Prokop, Musliu, Hřebíček, Pavešic, Ondris, Mlynčár, Mikolášek, Guoth, Vidovič, Brodek, Bednarič, Smolka.

Zostava MHK Dubnica n/Váhom : Gibl – Brňák, Jarábek, Kristín, Lantoš, Macek, Rehák, Serkin, Kokavec, Ďuriš, Trenčan, Hlaváček, Hohl, Kútny, Jakubík, Kanaet, Vladimirov, Kozachuk, Medek, Vakhrameev.

Domáci do zápasu nevstúpili dobre. Už po 16 – tich sekundách sa presadil Macek a dostal hostí do vedenia.  V druhej minúte kapituloval Němec po druhýkrát,  keď sa za hostí presadil Kútny a bolo 0:2.  Šancu na nápravu dostali domáci pri presilovej hre, keď za napadnutie pykal Dubničan Hlaváček, no gól nepadol.  V siedmej minúte sa na ľade prvýkrát priostrilo za hrubosť, keď hlavní rozhodcovia vylúčili Brodeka na domácej a Serkina na hosťujúcej strane. Hokejisti oboch tímov tak mali na ľade viac priestoru, no červené svetlo sa nerozsvietilo ani za jedným z gólmanov. Nervy na uzde si o pár minút neudržal Michal Šálka a za seknutie dal hosťom možnosť zvýšiť náskok. Nestalo sa.  V 13. minúte sa na trestnej lavici ocitli za držanie hokejky Dubnický Lantoš, Kokavec  a z domácej strany Pavešic. Hráči sa teda viac venovali nehokejovým záležitostiam,  čo podstatne poznačilo prvé dejstvo, ktoré sa skončilo víťazstvom hostí. V závere prvej tretiny inkasoval hosťujúci Lantoš osobný trest. Za jeho udelenie počastoval hlavného rozhodcu  nie príliš vybranými slovami. Toto extempóre uzavrelo prvú dvadsať minútovku.

V úvodných minútach druhej tretiny  Dubničania zavarili domácim,  no Němec nekapituloval. Hra mala spád a minimum prerušení. Prvý hvizd arbitra  prišiel v čase 25:39 ,  opäť sa presadili hostia, konkrétne  Kristín a bolo 0:3. S bratislavským Osmosom to nevyzeralo dobre.  V 29. minúte však pre domácich svitla nádej , keď za napadnutie sedel na trestnej lavici Medek.  No gól domáci nie a nie streliť. Navyše  Brodek za narazenie dostal 2+10 minút. Bratislavský pokus o zvrat teda dostal výrazné trhliny. Ďalšia šanca pre domácich  dorazila v 36. minúte, za seknutie si trest odpykal Hlaváček.  Presilová hra sa prevažne odohrávala v útočnom pásme domácich,  no bez gólového zakončenia. Bratislava teda ani po štyridsiatich minútach strelecky neodkliala svätyňu hostí.

V tretej časti hry sa domáci snažili nepriaznivý výsledok zvrátiť. Dubničania však umne bránili stredné pásmo a Bratislavčania mali problém vytvoriť si žiadúci tlak. Pôsobili bezzubo, hoci sa snažili.  Ich strely nenašli svoj cieľ v podobe gólu.  Bratislavčania tak nezvládli oba domáce zápasy a dnes si nepripísali ani bod.

Tibor Melichárek, asistent trénera MHK Dubnica n/Váhom : „ Dnes sme dosiahli ideálny výsledok na ľade ťažkého súpera. Rozhodol začiatok zápasu z dobrého nástupu smer strelili dva góly. Mužstvo dodržiavalo taktiku, vďaka tomu sme súpera držali na dištanc a zápas doviedli do úspešného konca“.

Juraj Prokop, kapitán HC Osmos Bratislava : „ Dnes sa mi to hodnotí  ťažko, nezachytili sme začiatok, bolo to ubojované, utrápené, nedarilo sa nám dať gól. Napriek tomu som rád, že som sa mohol vrátiť domov. Ako mužstvo sa dávame dokopy, ešte to nie je ono, ale dúfam, že už to bude len lepšie“.

Jaroslav Obšut, asistent trénera HC Osmos Bratislava : „Celkovo bola Dubnica lepšia celý zápas, nemôžeme si doma dovoliť prehrávať 0 : 2 za prvých päť minút. Proti takému mužstvu sa to potom  ťažko dobieha, naša hra musí byť  úplne iná“.

Autor : Mgr. Matej Čalfa

Foto: Peter Hoffman