Bratislavčania mali v piatom kole 1. St. Nikolaus ligy dobre rozohraný zápas. Skalické trdelníky im ale napokon zhorkli v ústach

HC Osmos Bratislava – HK Skalica :  3:4 sn (2:1, 1:0, 0:2, 0:0)

Góly a asistencie: 12. Smolka (Brodek, Vidovič),  19. Ondris (Pavešic, Kalináč), 25. Valjent (Pavešic, Kalináč), –  4. Štumpf (Hujsa, Trnka), 52. Kutálek  (Štumpf), 58. Trávniček (Jurák, Paškovič).

Vylúčení,  presilovky, oslabenia, počet striel: 5:9, 2:0, 0:0, 47:43.

Rozhodovali : Jonák – Žák – Vyšný.

Zostava HC Osmos Bratislava: Němec – Valjent, Kuzmín, Danišovský, Kalináč, Klučiar, Juriga, Ficel, Šálka, Prokop, Musliu, Hřebíček, Pavešic, Ondris, Kratochvíla, Mikolášek, Guoth, Vidovič, Brodek, Bednarič, Smolka.

Zostava HK Skalica: Romančík – Janík, Škápik, Kutálek, Hujsa, Štumpf, Pač, Trávniček, Janáč, Jurák, Vaškovič, Straka, Hílek, Okoličány, Dufek, Kotzman, Mrázik, Mowrey, Trnka, Jaša, Kotzman.

V prvej tretine diváci videli svižný hokej plný osobných súbojov  a chvíľami to vyzeralo, že sa bude hrať iba na bránku domácich. Bratislavský Osmos sa ale s pribúdajúcim časom osmeľoval a dával o sebe vedieť. Ako prví sa však presadili hostia, ktorých dostal do vedenia Štumpf. Po tomto domáci zagresívnili prístup, mali viac z hry a výsledkom ich snahy bolo vyrovnanie Smolku po peknej akcii. Hlavní rozhodcovia mali plné ruky práce s udeľovaním trestov na oboch stranách. Jedným z pykajúcich bol hosťujúci Marek Pač, ktorý nedovolene bránil v hre. Bratislavskí tréneri poslali na ľad to najlepšie čo mali a za dôveru sa odvďačil Ondris, ktorý uzavrel gólový sled prvej tretiny.

V prostrednej časti hry Bratislavčania pokračovali v nastúpenom trende, hýrili pohybom a hosťujúci brankár bol  v permanencii. Skaličania domácim nestíhali a svoje nedostatky nahrádzali nedovolenými  zákrokmi.  V 25. minúte ich za to potrestal Michal Valjent, ktorý zvyšoval na 3:1 aj za pomoci plexiskla. Do konca prostrednej časti sa už neodohralo nič, čo by menilo ukazovateľ skóre. Po štyridsiatich minútach HC Osmos Bratislava viedol o dva góly a nikto z prítomných nepochyboval o plnom bodovom zisku domácich.

Skaličania sa však nezlomili  a v poslednej tretine poriadne zabrali. Nemuselo tomu tak byť, ak by domáci využili presilovú hru v trvaní štyroch minút. Nestalo sa, a o slovo sa prihlásil nestarnúci Kutálek, znížil na 3:2 a zo zápasu bola zrazu dráma. Bratislavčania na hre nič nezmenili, stále pôsobili aktívne, dravo na puku a s pribúdajúcim časom sa množili osobné súboje. Skalica však mala šťastie a v 58. minúte poslal Trávniček zápas do predĺženia. V ňom gól nepadol a tak prišli na rad samostatné nájazdy. Rozhodujúci nájazd premenil Vaškovič a hokejisti HC Osmos Bratislava z dobre rozohraného duelu nakoniec brali iba bod. Aj ten je však cenný.

HK Skalica,  Michal Ružička, tréner : „ Začali sme dobre a vyhrávali sme. Potom sme prestali korčuľovať a súper mal viac z hry. Zbytočne sme faulovali a dostali súpera na koňa. V tretej tretine sa nám podarilo vyrovnať, nájazdy sú lotéria, nám to dnes vyšlo.“

HC Osmos Bratislava, Martin Kalináč, hráč: „Prvé dve tretiny boli veľmi dobré, otočili sme výsledok, v tretej tretine sa nám nemôže stať, že štvorminútová presilovka neskončí gólom. Tým sa súper dostal na koňa a nakoniec skórovali gólom, o ktorom si myslím, že nemal platiť. Je však otázka na rozhodcov, prečo to takto vyhodnotili“.

HC Osmos Bratislava, Jaroslav Obšut, asistent trénera : „Dnes sa na to dalo pozerať, bol to veľmi dobrý zápas, ale hokej sa hrá šesťdesiat minút. Na konci tam nastali chyby a z tých chýb sme dostali góly“.

Autor : Mgr. Matej Čalfa

foto: Peter Hoffman