HC Osmos Bratislava – MHK Humenné  5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Góly a asistencie: 1. Pavešic (Prokop, Danišovský),  6. Smolka (Ondris, Pavešic), 26. Danišovský  (Musliu, Ficel), 32. Smolka (Šálka), 55. Musliu (Danišovský, Prokop) –

1. Majerník (Lenďák, Jokeľ), 19. Jokeľ (Vaško, Ondej), 57. Lenďák (Michalčin, Bylina).

Vylúčení,  presilovky, oslabenia, počet striel: 5:7, 1:2, 1:0, 37:48. Navyše : Solomonchak MHK Humenné 10 minút osobný trest za napadnutie rozhodcov.

Rozhodovali : Goga – Mĺkvy – Jedlička – Výleta.

Zostava HC Osmos Bratislava : Mega, –  Valjent, Kuzmín, Klučiar, Kalináč, Mikolášek, Ficel, Guoth, Musliu, Prokop, Danišovský, Pavešic, Hřebíček, Ondris, Smolka, Šálka,Vidovič, Čech Brodek, Bednarič, Puš.

Zostava MHK Humenné : Spodniak- Ondrej, Buraľ, Solomonchak, Bylina, Babynets, Michalčin, Lenďák, Vaško, Vrábeľ, Jokeľ, Pavúk, Evstigneev, Markuš, Majerník, Kamenický, Krempaský.

Od úvodného buly sa o atmosféru starali oba fanúšikovské tábory. Bratislavčania začali dobre, keď sa bombou presadil Pavešic po prihrávke kapitána mužstva Juraja Prokopa a hokejisti z hlavného mesta sa dostali do vedenia.  Hosťom chvíľu trvalo, kým sa z úderu spamätali. Navyše v čase 5:50 dostala Bratislava šancu zvýšiť vedenie. To sa im aj o pár sekúnd podarilo, druhý gól strelil Erik Smolka a bol to ideálny vstup do zápasu z pohľadu domácich. Hosťom nepomohlo ani výdatné podporovanie ich  fanúšikov a v prvej tretine jednoznačne dominoval HC Osmos Bratislava. Napriek tomu, iskierku nádeje v prvej tretine vykresal  Štefan Majerník, ktorý prekonal  Megu. V 13. minúte mohlo Humenné vyrovnať. Na trestnej lavici sedel Patrick Brodek, no skóre sa nezmenilo.  Pred záverom prvej tretiny bol vylúčený domáci Martin Puš a na priebežných 2:2 vyrovnal  Oliver Jokeľ . Bratislava teda  sľubný náskok stratila a o tri body musela bojovať v ďalšom priebehu.

V úvode druhej tretiny dostali domáci k dispozícii výhodu presilovej hry, vylúčeným hráčom bol Humenčan Markuš, no nedosiahli potrebný gólový efekt. Chuť si Bratislavčania napravili v 26.minúte, vedenie domácim farbám prinavrátil strelou pomedzi nohy Patrik Danišovský. O pár minút sedel na trestnej lavici autor vyrovnávajúceho gólu Jokeľ , no Bratislava napriek tlaku a šanciam vedenie nezvýšila.  Na domácej strane pykal Valjent za držanie.  Hosťom to vyrovnanie neprinieslo aj vďaka Matejovi Megovi v domácej bráne. Vo vlastnom oslabení naopak skóroval Smolka a zvýšil na 4:2. Humenné bojovalo, no neprekonateľnou prekážkou, ktorá privádzala hostí do zúfalstva, bol Matej Mega. Po štyridsiatich minútach mal Bratislavský Osmos víťazné smerovanie.

V poslednej časti hry domáci pôsobili s jasným cieľom, nestratiť získané vedenie.  To sa im darilo a diváci sledovali svižnú tretinu s minimálnym počtom prerušení.  V 47. minúte domáci opäť mohli viesť vyšším rozdielom, no nepotrestali vylúčenie Evstigneeva. To, čo sa im nepodarilo v presilovej hre, napravil v 55. minúte Musliu, zvyšoval na 5:2. O minútu nato zhodil rukavice domáci Pavešic  a „vysvetľoval si veci“ s hráčom hostí ručne – stručne. Paradoxne, pästný súboj nakopol viac hostí, ktorí v 57. minúte upravili na konečných 5:3.

MHK Humenné, Milan Staš, tréner : „Nevyšiel nám vstup do zápasu, prehrávali sme 2:0 a do konca tretiny sme dokázali vyrovnať. Po náročnej ceste sme sa rozbehli, ale v druhej tretine sme inkasovali dva vlastné góly v našej presilovke, snažili sme sa o vyrovnanie, no nevyšlo nám to. Padali tam tyčky, prázdna brána, no nedokázali sme streliť“.

HC Osmos Bratislava, Matej Mega, brankár : „ Snažili sme sa nadviazať na výkon z Topoľčian, kde to bohužiaľ nestačilo na tri body, ale myslím si, že sme podali dobrý kolektívny výkon. Začali sme výborne, bolo 2:0 pre nás, no potom sme trošičku zaspali. Po príhovore trénera sme sa dali dokopy, a dopadlo to tak, ako tom dopadlo“.

HC Osmos Bratislava, Jaroslav Obšut, asistent trénera : „Do zápasu sme išli s tým, že dnes berieme iba víťazstvo a tri body. Dnes pôsobil v našej bráne Matej Mega veľmi isto a mal veľkú zásluhu na dnešnej výhre“.

Autor : Mgr. Matej Čalfa

Foto : Peter Hoffman