HC Osmos Bratislava – HC  Prešov 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly a asistencie: 4. Danišovský (Prokop, Ficel), 14. Musliu (Vidovič, Prokop),  32. Musliu (Prokop, Danišovský), 52. Brodek (Valjent), 58. Klučiar (Šálka, Kalináč) – 24. Lupták (Španko, Matejovie), 46. Ljubomov (Lamač, Matejovie).

Vylúčení,  presilovky, oslabenia, počet striel: 7:8, z toho Bednarič  HC Osmos Bratislava 10 min. za nešportové správanie (pästný súboj), Smolka HC Osmos Bratislava 10 min. nešportové správanie,  1:1, 0:0, 47:29.

Rozhodovali : Jonák – Purgat – Beniač – Crman.

Zostava HC Osmos Bratislava : Mega – Vidovič, Ficel, Musliu, Prokop, Danišovský, Juriga, Valjent, Brodek, Linčar, Mijkolášek, Hřebíček, Pavešic, Klučiar, Kalináš, Šálka,  Guoth, Vyskoč, Bednarič, Smolka, Ondris.

HC Prešov: Babik – Španko, Nociar, Lupták, Stena, Lunter, Krajč, Matejovie, Ljubimov, Hrabčák, Lamač, Kováč, Scheuchenko, Goráz, Benko.

Domáci nezačali dobre,  keď za veľa hráčov na ľade  sedel domáci Musliu,  hostia však gól nedali. Naopak v 4. minúte sa presadil Danišovský a Bratislava skórovala.  Prítomní sledovali dynamický hokej podporený presilovou hrou domácich,  z ktorej však gólový efekt nebol . Šanca na nápravu prišla v 13. minúte. Najskôr pykal hosťujúci Španko za bránenie v hre a následne Nociar za vyhodenie puku. V 14. minúte sa Bratislavčania tešili po druhýkrát,  presadil sa Musliu. Do konca úvodnej časti hry  sa nestalo noč dramatické a teda po prvej tretine teda Bratislava viedla nad Prešovom 2:0.

V prostrednej časti hry  Bratislavský Osmos chcel zvýšiť vedenie,  ale  ako prví sa presadili hostia,  keď Megu prekvapil puk od Luptáka a bolo 2:1. Nasledujúca presilová hra domácich gól nepriniesla a skóre sa nezmenilo. V 27. minúte mohol Prešov  vyrovnať z trestného strieľania,  no nestalo sa.  Gólový úder hosťom zasadil Kroni Musliu, ktorý zvyšoval na 3:1. Po štyridsiatich minútach teda HC Osmos Bratislava siahal po trojbodovom zápise.

Tretie dejstvo sa začalo vylúčením Benka,  ktorý si odpykával dvojminútový trest za seknutie. Stav stretnutia ostal nezmenený . V 46. minúte putoval na trestnú lavicu domáci Nino Ondris a Prešov tak dostal šancu na zníženie stavu . Na prekvapenie bratislavských hokejistov  sa puk ocitol v sieti a hostia  skutočne znížili.  V 52. minúte priblížil domácich k víťazstvu Brodek, keď po prihrávke Valjenta skóroval a bolo 4:2. O šesť minút pridal ďalší gól za betóny Babika Klučiar a uzavrel tak sled gólov na konečných 5:2 pre hokejistov hlavného mesta.

HC Prešov:  Miroslav Chlebec,  tréner : „Zo začiatku sme nemohli vystrkovať rožky, nakoľko sme prišli so štrnástimi korčuliarmi plus dvaja brankári a na súpera, akým je Osmos Bratislava, to nestačilo.  Chceli sme získať nejaké body, pretože ich máme veľmi málo. Domáci využili naše individuálne chyby, ktoré sme urobili a za stavu 3:2 sme chceli s výsledkom niečo urobiť.  Obranca neustrážil hráča, ktorý prenikol a skóroval.  Ale zase mojich chlapcov môžem pochváliť za ich bojovnosť aj za disciplínu. Hokej je hra o chybách, kto ich spraví viac, tak pyká, dnes sme to boli my.“

HC Osmos Bratislava, Imrich Antal,  tréner : „Tieto dva zápasy s Novými Zámkami a Prešovom nás veľmi nepreverili . Zobrali sme za tieto zápasy síce šesť bodov, ale herne to nebolo celkom podľa našich predstáv. Bol som spokojný s poslednými desiatimi minútami dnešného  zápasu, chalani začali hrať  to, čo od nich chceme, boli viac v pohybe, nezahadzovali puky a kombinačná hra bola pekná.“

Autor : Mgr. Matej Čalfa

Foto : Peter Hoffman