HC Osmos Bratislava oficiálne potvrdzuje Róberta Pukaloviča ako hlavného trénera HC Osmos Bratislava. Klub sa s päťdesiatosemročným kormidelníkom,  dohodol na kontrakte do konca aktuálneho ročníka. Prinášame vám krátky rozhovor s novým trénerom.

Prečo ste sa rozhodli akceptovať ponuku HC Osmos Bratislava?

„ Klub Hc Osmos Bratislava som sledoval od jeho vzniku. Ešte z pozície zamestnanca Slovenského hokejového zväzu  som sa snažil v začiatkoch pomôcť tomuto klubu. Boli mi veľmi sympatickí,  rovnako aj ich vízia a postup v napredovaní . Preto som bol veľmi rád, keď ma oslovili a túto ponuku som prial. Bol som pomerne dlho mimo hokeja, pretože som z neho bol dosť znechutený“.

Na aký herný prejav sa naši fanúšikovia môžu tešiť pod vašim vedením ?

„Mužstvo ešte len spoznávam do detailov. Tím je mladý, čo znamená, že je predurčený hrať aktívny dynamický hokej, ktorý je jednoduchý, priamočiary,  smerovaný priamo do brány a o to sa budem pokúšať.“

Súčasná skladba mužstva bola doplnená prevažne o bratislavských chlapcov. Uvažujete nad doplnením na niektorých postoch?

Všetko sa odvíja od ďalších vízií a krokov, ktoré chcú podniknúť majitelia tohto klubu. Ja osobne si viem predstaviť pracovať s tými chlapcami, ktorí v šatni sú a od začiatku sezóny bojujú pre tento tím. Verím, že spolu sa nám podarí doviesť toto mužstvo na predné priečky. „

Čo predovšetkým vyžadujete od svojich zverencov?

„ Na prvom tréningu som povedal, že hokej je hra,  aby sa hokejom bavili, ale samozrejme musia dodržiavať základné hokejové pravidlá. Jedným z nich je disciplína na ľade.“

Aký ste typ trénera?

„Dlho sa pohybujem na striedačkách a v hokejovom hnutí. Rovnako ako sa mení doba, hráči môžem povedať, že sa mením aj ja. Hráčom som povedal, že nie som príliš autoritatívny typ trénera. Som komunikatívny a očakávam , že so mnou budú komunikovať a chcem od nich spätnú väzbu.“

Prichádzate v prebiehajúcej sezóne, čo budete so svojimi hráčmi považovať za úspech?

„ Za úspech môžem považovať, že tento krátky voľný kondičný cyklus,  ktorý sme mali zvládli absolútne bez problémov. V takom istom nasadení nastúpia aj do prvého stretnutia pod mojim vedením. Našim súperom bola v nedeľu Dubnica a budeme v tom pokračovať.“

Pôsobíte v hráčskej asociácií.(SHIPA) Čo táto funkcia obnáša?

„Do hráčskej asociácie ma oslovili s tým,  aby som im pomohol. Pomerne aktívne som sa zapojil do kampane za prevenciu rakoviny prostaty, ktorá bola v úzkej spolupráci s hráčskou asociáciou .Úlohou hráčskej asociácie je zaujímať  práva hráčov Tipsportligy. Budem  veľmi rád,  ak sa jej pôsobenie postupne rozšíri aj do ST. Nicolaus ligy. Úzko spolupracujeme s futbalovou hráčskou asociáciou, ktorá je už etablovaná. Ja mám trošku skúseností z hráčskej asociácie z roku 2004, keď sme ju rozbiehali s Igorom Bielčikom. Podarili sa nám dielčie úspechy. Hráčom sme prinavrátili financie, ktoré im klub nevyplácal. V súčasnosti by sme činnosť hráčskej asociácie chceli posunúť niekam inam.“

Pôsobili ste prevažne v krajine tisícich jazier. Čo pre vás táto krajina znamená?

„Vždy tvrdím,  že Fínsko je a zostane mojim druhým domovom. Vo svojom srdci ho vždy mám. Aj v mojom hokejovom prejave sa dajú nájsť určité prvky z fínskeho hokeja. „

Aké herné prvky teda chcete priniesť do hry HC Osmos Bratislava?

„Častá streľba, dôraz,  priamočiarosť a jednoduché zakončenie“.

Ako oddychujete ak sa nevenujete hokeju?

„Sadnem si na cestný bicykel a idem si prevetrať hlavu“

Čo odkazujete fanúšikom HC Osmos Bratislava?

„Viem, že je veľmi ťažké pritiahnuť fanúšikov na štadión len rečami. Budem sa preto snažiť,  aby ich na štadión pritiahli naše výkony.“

Autor: Mgr. Matej Čalfa