V zápase, odohranom 14.11.2018. na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu sa diváci mali na čo tešiť. Nielen že hokejisti HC Osmos Bratislava privítali na svojom ľade súpera zvučného mena z Topoľčian, ale prvý krát mohli diváci vidieť osobnosť slovenského hokeja, ktorú fanúšikom, ale aj verejnosti nemusíme predstavovať. Hlavný tréner Róbert Pukalovič absolvoval trojbodovú premiéru na domácom ľade a diváci videli dovedna úžasných desať gólov.

HC Osmos Bratislava- HC Topoľčany 1:1, 4:2,  1:1.

Góly a asistencie: 18. Šálka (Klučiar, Kratochvíla),  25. Brodek (Smolka, Mikolášek), 33. Mlynčák (Puš, Hřebíček), 33. Prokop (Danišovský, Musliu), 35. Vidovič (Prokop, Ondris), 41. Smolka (Vidovič, Šálka) – 1. Tomčák (Nemček, Kluka),  28. Hrudík (Tomčák, Kluka), 39. Kluka (Tábi, Duran), 59. Bečka (Kluka, Uhnák).

Vylúčení,  presilovky, oslabenia, počet striel: 8:5, 0:1, 1:0, 47:48. Navyše :  V 35. Minúte Halo HC Topoľčany, hodenie hokejky alebo predmetu 10 minút osobný trest do konca stretnutia., v 36. Minúte Grman, HC Topoľčany, trest 10 minút za nešportové správanie.

Rozhodovali : Bachúrik – Jurčiak- Holomek

.Zostava HC Osmos Bratislava : HC Osmos Bratislava Mega – Hřebíček, Guoth, Klučiar, Kratochvíla, Šálka, Vidovič, Ficel, Musliu, Prokop, Danišovský, Juriga, Valjent, Brodek, Smolka, Mikolášek, Čech, Bednarič, Puš, Mlynčár, Ondris.

Zostava HC Topoľčany : Komžík- Halo, Ďurčo, Král, Tomčák, Nemček, Kluka, Kováčik, Hrudík, Podstavek, Laššo, Tábi, Hruška, Bystričan, Uhnák, Dvonč, Bečka, Duran, Grman, Gergel D., Šťastný, Gergel A.

Bratislavčania  nezačali dobre.  Už v úvodnej minúte sa hostia dostali do vedenia gólom Tomčáka. Následne  bol za vyhodenie puku potrestaný Grman. Hokejisti domáceho Osmosu si vypracovali viacero  dobrých príležitostí. Tlačili sa pred Hala v bránke hostí, no z gólu sa neradovali.  Výkon so stúpajúcou tendenciou bol zo strany domácich zjavný.  Vyrovnanie priniesla aktivita Bratislavčanov v podobe vyrovnania Michala Šálku. Po úvodnom dejstve sa teda obe mužstvá rozišli po prvej tretine v atraktívnom súboji  za nerozhodného stavu.

V druhom dejstve začali aktívnejšie bratislavskí hokejisti. Danišovského pokus ešte gólom neskončil,  no v 25. minúte sa presadil Brodek, ktorý po tom, čo Erik Smolka vyhral súboj jeden proti jednému, nedal Halovi šancu. 2:1. Už o necelé tri minúty bolo vyrovnané keď sa presadil Hrudík. Po vyrovnávajúcom góle dostali hostia šancu na zvrat. No vylúčenie Guotha za hru so zdvihnutou hokejkou nepotrestali. Povestné nedáš – dostaneš prišlo v 33. minúte, keď sa presadil Mlynčár. Hurtajových zverencov to zaskočilo a naviac, v rovnakej minúte sa presadil Prokop a bolo 4:2!!

V 34. minúte bol za oneskorené napadnutie (latehit) vylúčený Brodek. Domáci sa nasrdili a piaty gól strelil Vidovič. Piate rozvlnenie siete  za svojim chrbtom už nezvládol brankár Halo, inkasoval trest do konca stretnutia a do bránkoviska  musel ísť náhradník. O pár minút Topoľčany opäť inkasovali trest 2+10 za nešportové správanie   Grmana. Keď sa už obe mužstvá videli v šatni, tretí gól Topoľčian strelil Kluka. Po štyridsiatich minútach domáci viedli 5:3.

Tretie dejstvo začali Bratislavčania vynikajúco,  keď sa presadil Smolka a zvyšoval na 6:3. V 46. minúte pykal na trestnej lavici Mlynčár za seknutie hosťujúceho brankára. Gól nepadol. V 52. minúte za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou sedel na trestnej lavici Čech. Topoľčany neskórovali. Domáci hokejisti umnou hrou držali nepríjemného súpera na dištanc a nedovolili mu presadiť sa jeho nátlakovou hrou. To pochopiteľne hostí frustrovalo, pretože pravdepodobne verili, že z Bratislavy so domov ponesú bodový zisk. Partia okolo nového trénera Róberta Pukaloviča sa však zomkla, a aj vďaka dodržaniu taktických pokynov, ako aj vďaka dostatočnému gólovému náskoku doviedla duel do víťazného konca.

HC Topoľčany, Jozef Kováčik, obranca : „V dnešnom zápase sme zlyhali vo všetkých smeroch. Nedali sme v prvej tretine góly, mali sme kopu šancí a potom sme sa prispôsobili súperovi. Myslím, že ten bol dnes polovičný, oproti tomu, čo hrali u nás. Dnes to bolo z našej strany zlé.“

HC Osmos Bratislava, Róbert Pukalovič, tréner : „Očakával som veľmi ťažké stretnutie“ Topoľčany majú skúsený, veľmi dobre poskladaný tím. Trošku ťažšie sme sa rozbiehali, ale v druhej tretine si hráči dali povedať a hrali to, čo sme od nich žiadali. Kompletne celý tím odbojoval a odpracoval toto stretnutie. Sme radi, že máme tri body.  Každé víťazstvo je pekné, ale zajtra máme tréning a pripravíme sa na Humenné“.

Autor: Mgr. Matej Čalfa

Foto: Peter Hoffman