V drese HC Osmos Bratislava nastúpili 21.11.2018 aj dve avizované posily Vlastimil Lakosil a Lukáš Pék. Druhý menovaný nastúpil už na svoj druhý zápas, pretože svoju premiéru si odbil už na ľade Humenného.

HC Osmos Bratislava HK 95 Považská Bystrica 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 13. Bednarič (Šálka, Klučiar),  20. Danišovský (trestné strielanie ), 58. Danišovský  (Prokop).

Vylúčení,  presilovky, oslabenia, počet striel: 7:7, 0:0, 0:0,  33:32. Navyše Leško (P.Bystrica) 10 minút za nešportové správanie.

Rozhodovali : Purgat – Maškulka – Michna

Zostava HC Osmos Bratislava :  Lakosil – Ficel, Vidovič, Musliu, Prokop, Danišovský, Juriga, Valjent, Brodek, Smolka, Pék, Guoth, Pavešic, Klučiar, Bednarič, Šálka, Čech, Ondris, Kratochvíla, Mlynčár, Mikolášek .

Zostava HK 95 Považská Bystrica: Kompas –  J.Ďurkech, L. Ďurkech, Ďurina, Ligas, Cíger, Trška, Fančovič, Rodionov, Zlocha, Drevenák, Leško, Niník, Mokrohájsky, Németh, Koleda, Augustín, Bednár, Turan, Danielčák.

Hokejisti HC Osmos Bratislava začali náporom a Erik Kompas sa na nedostatok práce sťažovať rozhodne nemohol.  Bratislavské šance  však veselo likvidoval. V bránke hokejistov z hlavného mesta sa premiérovo predstavil Vlastimil Lakosil. Diváci videli v prvom dejstve dynamický hokej s minimom prerušení. Vlajku domácich zdvihol v 13. minúte Bednarič  a otvoril gólový účet. O pár sekúnd neskôr bol vylúčený  Miroslav Čech za držanie, ale hostia boli bezzubí. Tesne pred koncom úvodného dejstva pykal za hrubosť Pavešic,  no gól opäť nepadol. Po úvodnom dejstve  teda domáci viedli najtesnejším rozdielom 1:0.

V úvode prostrednej časti hry hákoval Cíger a hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie. To úspešne premenil Patrik Danišovský a bolo 2:0. Pre domácich to bol ideálny vstup do druhej tretiny. V 23. minúte si za držanie sadol na lavicu hanby Valjent a hostia mali šancu vrátiť sa do stretnutia. Opäť sa nestalo. V 27. minúte sa presilovej hry dočkali aj domáci. Bystričan Leško inkasoval menší trest za nedovolené bránenie a navyše desať minútový osobný trest za nešportové správanie. Hostia pôsobili na ľade nekompaktne. O minútu si hostia nedali pozor pri striedaní a boli potrestaní za príliš veľa hráčov na ľade. Skóre sa nemenilo. V 31. minúte domáci Michal Šálka sedel za seknutie. Bratislavčania prekonali aj toto oslabenie. Spoľahlivo chytajúci Lakosil si svoje miesto  zastal aj v druhej tretine a držal čistý štít.

V záverečnom dejstve sa zápas dohrával.  Bratislavskí hokejisti umnou hrou nepustili hostí do ničoho. Ak aj áno, Lakosil všetko kryl.  Hráči z hlavného mesta  si tak jednoznačne a zaslúžene kráčali za víťazstvom. V 53. minúte ešte domáci dostali šancu výsledok prikrášliť v presilovej hre, to sa však nepodarilo. O pár minút neskôr hosťujúca lavička požiadala o oddychový čas, odvolala Kompasa z bránky a záverečnú bodku v gólovom slede zaznamenal Prokop. HC Osmos Bratislava si tak po neúspechu v Humennom pripísal zaslúžené tri body.

HC 95 Považská Bystrica Juraj Firit, tréner : „O našej prehre rozhodol vstup do západu, do ktorého smer vstúpili dosť vlažne. Súper sa ujal vedenia 2:0, kvalitne bránil a my sme sa nedostávali do šance. Myslím si, že od polky stretnutia sa zápas otočil, boli sme lepším mužstvom, no nedokázali sme si vypracovať vyložene gólové šance.“

HC Osmos Bratislava, Róbert Pukalovič, tréner : „ V zostave sme mali určité zmeny, nastúpil nový brankár, do dnešného stretnutia sme išli s tým, že potrebujeme zvíťaziť, a trošku to hráčom zväzovalo ruky aj nohy. Nasledujúci zápas odohráme v Martine, ktorý je jeden z favoritov na celkového víťaza. Musíme sa pripraviť aj na divácku kulisu, kvalitného súpera, bude to ťažké stretnutie “.

HC Osmos Bratislava, Vlastimil Lakosil, brankár : „Dnes to bolo pre mňa ťažké, pretože som chytal po troch týždňoch. Nebol to jednoduchý zápas, ale snažil som sa sústrediť a dotiahli sme to do víťazného konca. Určite je lepšie zvíťaziť a nedostať gól, ako ich dostať napríklad päť. Je to pre mňa aj záväzok do budúcna, ale chytám kvalitnú súťaž a fanúšikovia nemôžu očakávať, že Lakosil bude každý zápas vychytávať čisté konto. Pokladník mi to už spočítal, hlásil mi to už na ľade, keď sme sa radovali“.

Autor : Mgr. Matej Čalfa

Foto : Peter Hoffman