V krátkom časovom slede sa bratislavskí hokejisti opäť predstavili na domácom ľade. Tento krát ich súperom boli lídri z Michaloviec.

HC Osmos Bratislava – HK Dukla Ingema Michalovce : (1:3, 1:0, 0:3).

Góly a asistencie:  2.Klučiar (Smolka, Šálka), 36.Danišovský (Prokop, Vidovič) – 7.Banovský (Novický),  10.Chalupa (Safaraleev), 18.Toma (Hamráček), 45.Safaraleev (Róth, Linet) 46. Toma (Hamráček, Chalupa), 50. Linet (Valečko, Trenčan).

Vylúčení,  presilovky, oslabenia, počet striel: 5:5, 1:1, 0:0, 32:44.

Rozhodovali : Mĺkvy – Jedlička — Vyšný

Zostava HC Osmos Bratislava : Lakosil – Vidovič, Kónig, Musliu, Prokop, Danišovský, Juriga, Valjent, Brodek, Kratochvíla, Pék, Hedera, Pavešic, Klučiar, Smolka, Šálka, Čech, Ficel, Bednarič, Mlynčár, Ondris

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce :  Trenčan – Korenko, Kolba, Mašlonka, Piatak, Gavrik, Hančák, Valečko, Pulščák, Cútt, Banovský, Hopkovič, Novický,  Safaraleev, Linet, Roth, Mesároš, Chalupa, Toma, Hamráček

Zápas začal svižne, obe mužstvá dobre korčuľovali a diváci od úvodu videli ostré súboje na oboch stranách.  Ako prvý sa v druhej minúte presadil Klučiar, čo značne naštrbilo zámer hostí. Škrt do ich rozpočtu pridal Gavrik, ktorý oddychoval za podrazenie. Domáci však druhý gól nepridali. Vyrovnanie prišlo v 7. Minúte, keď ideálne tečoval puk za chrbát Lakosila Banovský a začínalo sa odznova. Hostia v rýchlom slede stav stretnutia otočili . V 10. minúte ich do vedenia dostal Chalupa a bolo 1:2. Bratislavčania sa však nezlomili, no pribrzdil ich faul Brodeka v 13. minúte, keď  pykal za hákovanie. Do konca prvej tretiny sa hostia trafili ešte raz. Na 1:3 zvyšoval Toma.

V druhom dejstve videli diváci iba jeden jediný gól. Postarali sa oň hokejisti domáceho mužstva.  Prostredná časť hry priniesla mnoho vzruchu pred oboma bránkami. Ako Lakosil tak  Trenčan mali dostatok práce . Hralo sa s minimom prerušení a tretina ubehla veľmi rýchlo. Obe mužstvá držali stretnutie vo vysokom tempe. Jediný gól druhej dvadsať minútovky strelil domáci Danišovský v 36. minúte a bolo 2:3 z pohľadu domácich.  Stalo sa tak napriek tomu, že HC Osmos Bratislava mal k dispozícií ešte ďalšie dve početné výhody, ktoré nevyužil. V dramatickom dueli sa tak diváci mohli tešiť na fenomenálne rozuzlenie tretej tretiny.

Tak, ako sa v prostrednej tretine presadil iba domáci tím, v záverečnej to bolo naopak. Gólové korenie pridávali iba hokejisti z východu Slovenska. Radovali sa celkovo trikrát. Opäť dokázali streliť tri góly v časovom rozpätí piatich minút a rozhodli o stretnutí. Michalovce si teda z hlavného mesta odviezli všetky body.

Povedali po zápase:

HK Dukla Ingema Michalovce: Richard Šechný, asistent trénera : „Z nášho pohľadu nám zápas vyšiel celkom dobre, cieľ, s ktorým sme sem prišli, vyhrať a získať tri body, sa nám podaril, takže sme spokojní. Máme dostatočne dobrý útok na to, že inkasovanie jedného gólu nami nemôže otriasť“.

HC Osmos Bratislava : Róbert Pukalovič, tréner : „Už po prvej tretine to pre nás nebolo príliš priaznivé, poznali sme silu súpera, je to skúsené mužstvo, ktoré má svoju tvár. Chceli sme s týmto stretnutím niečo urobiť a byť úspešní. V tretej tretine rozhodli naše chyby, ktoré pramenili aj z dobrého súpera. V našej hre sa objavili aj pozitíva, ale ešte máme viacej negatív, na ktorých musíme popracovať“.

.

Autor : Mgr. Matej Čalfa