Hokejisti HC Osmos Bratislava zavŕšili sériu domácich zápasov súbojom proti neďalekej Trnave.

HC Osmos Bratislava – HK  Gladiators Trnava 7: 0 (1:0, 3:0, 3:0)

Góly a asistencie: 0. Danišovský (Musliu, Prokop),  28. Smolka (trestné strielanie) 32. Šálka (Smolka, Pavešic), 37. Musliu (Prokop, Hedera), 51. Musliu, 55. Klučiar (Šálka, Smolka), 58. Kὅnig (Musliu, Danišovský).

Vylúčení,  presilovky, oslabenia, počet striel: 9:10 – na dve minúty, navyše 13. Trudman (HC Osmos Bratislava) 2+10 za vrazenie protihráča, 42. rovnaký hráč 5+ DKZ napadnutie,  hlavy a krku.,    3:1, 0:0, 48:34.

Rozhodovali : Jonák – Valko – Kovalík – Beniač.

Zostava HC Osmos Bratislava: Mega – Hedera, Kὅnig, Musliu, Prokop, Danišovský, Vidovič, Valjent, Trudman, Mlynčár, Pék, Vyskoč, Pavešic, Klučiar, Smolka, Šálka,  Čech,  Bednarič, Ondris.

Zostava HK Gladiators Trnava: Brucháč – Poláček, Mihalko, Ševčík, Schmidt, Szalay, Burian, Kohút, Hrbáčik, Valo, Mrva, Kuna,  Poldruhák, Lukačovič, Klema, Hudec, Mikeš, Kormúth, Škokor, Lindeman, Olša.

Od úvodu sa diváci mali na čo pozerať. Bratislave skutočne úvod vyšiel na výbornú, keď sa už v sedemnástej sekunde  presadil Danišovský a bolo 1:0.

Po tom,  čo obletela sociálne siete správa o konci kvarteta hráčov,  Bratislava nenechala nič na náhodu. Do svojich radov zlákala posilu v podobe Martina Trudmana. Ten svoju povestnú,  nekompromisnú a tvrdú hru prezentoval v 11. minúte,  keď od Petra Jonáka inkasoval trest za vrazenie na mantinel. Diváci sledovali v prvom dejstve viacero pokusov domácich o zvýšenie vedenia,  no nepodarilo sa. Po prvej dvadsať minútovke viedol HC Osmos Bratislava nad Trnavou 1:0.

Úvod prostrednej časti domácim nevyšiel, keď v čase 21:35 sedel na trestnej lavici Mlynčár. No hostia sa nepresadili. V 25.minúte dostali k dispozícií presilovku domáci, správne sa chopili šance vytvorili si tlak, no bez gólového korenia.  To prišlo o tri minúty neskôr. Hosťujúci Poldruhák, ktorý v samostatnom nájazde sekol hráča domácich a muži v pruhovanom nariadili trestné strieľanie, ktoré bezpečne premenil Erik Smolka a bolo 2:0. Po tomto góle akoby sa domácim uvoľnili nohy, v hre bolo badať ľahkosť a tretí gól pridal Šálka. To však zo strany domácich v prostrednej časti nebolo všetko. Musliu pridal 4. gól a na Trnavčanoch bolo vidieť, že toho majú dosť.

Po štyridsiatich minútach hostia mali čo doháňať a domáci mali pohodlný náskok. V začiatku záverečnej časti sa opäť pripomenula divákom nová posila Martin Trudman, ktorý inkasoval druhý vyšší trest, tento krát ho Peter Jonák poslal priamo pod sprchy, keď inkasoval 5 + DKZ. V skutku impozantný úvod v bratislavskom drese. Nie len, že na vyšetrenie do nemocnice odišiel Filip Mlynčár  a zranil sa ďalší hráč domácich, ešte sa k tomuto neduhu pridal aj Trudman. S hráčmi z hlavného mesta to však nezamávalo, hokejom sa bavili a z publika sa čoraz viac ozývalo povestné, a pre súpera zlovestné „HC Bratislava“!  Aj napriek nepriaznivému zdravotnému stavu niekoľkých domácich hráčov hokejisti z Bratislavy ťahali za jeden povraz. Dôkazom toho sú ďalšie góly Musliu, Kľučiara a premiérový strelecký zápis Petra Kὅniga.

HC Osmos Bratislava tak ukončil domácu sériu víťazne, potešil nielen divákov, ale aj svojho trénera a realizačný tím. Všetci poznáme príslovie „Nová metla dobre metie“ – ako sa zdá, v prípade Róberta Pukaloviča  to platí do bodky.

Ďalší domáci zápas sa odohrá 12.12.2018 v tradičnom čase a naším súperom bude Skalica.

HK  Gladiators Trnava, Rudolf Macko,  tréner: „Chceli sme hrať dobrý hokej, ktorý by potešil divákov, ale dnes tak ako sme stretnutie začali, sa aj skončilo. Hrali sme bez pohybu, neaktívne a čakali na súpera. V zápasoch boli momenty, kedy sme sa doňho mohli dostať , nedokázali sme brankára Megu prekonať a to rozhodlo.  Od stavu 3:0 to súper kontroloval“.

HC Osmos Bratislava : Róbert Pukalovič, tréner :“Bolo to vydarené zakončenie domácej série, pokiaľ ide o výsledok. Som rád, že brankár nakoniec vychytal nulu, ale stretnutie nebolo ľahké, napriek výsledku  súper hral pomerne nepríjemne. Nakoniec sme rozhodli v presilových hrách.  Mužstvu nie vždy pomôže keď strelí rýchly gól, ako sa to podarilo dnes nám. Trošku nás to uspalo, ale v druhej tretine sme využili presilovú hru piati proti trom a 4:0 po dvoch tretinách bol dosť vysoký náskok, ale napriek tomu sme museli byť stále ostražití. Teraz cestujeme na klziská súperov, bol by som spokojný s deviatimi bodmi“.

HC Osmos Bratislava, Peter Kὅnig, obranca : „ Začali sme stretnutie na tri formácie  aby sme boli v tempe, to sa nám podarilo, dali sme gól, potom sme trošku poľavili, ale podržal nás brankár. V druhej a tretej tretine sme si to už postrážili“.

Autor : Mgr. Matej Čalfa

Foto : Peter Hoffman